Zgodni sąsiedzi zza miedzy. Remis w meczu pomiędzy Karolem Pępllino a Jantarem/Euro-Industry

Efektownych momentów nigdy nie brakowało w meczu pęplinian (stroje żółto-niebieskie) z ustczanami. Fot. Łukasz Capar
Dwaj przedstawiciele ziemi usteckiej nie zrobili sobie krzywdy w towarzyskim meczu. Remis zadowolił Karola Pęplino i ustecki zespół Jantar/Euro-Industry. Obydwie drużyny szykują się do rozgrywek w okręgówce.

W Pęplinie drużyna gospodarzy postawiła trudne warunki graczom z Ustki, którzy w pierwszej połowie zagrali słabszym składem. Zawodnicy Karola zagrali z wielką pasją. Już w 3. minucie Michał Podedworny miał wyśmienitą okazję podbramkową, ale nie trafił czysto w piłkę z pięciu metrów. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w 12. minucie. Wtedy to strzałem z ośmiu metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Inicjatywa była po stronie miejscowego zespołu. Przyjezdni nieoczekiwanie wyrównali na 1:1 w 22. minucie po strzale z szesnastki Szymona Budzińskiego. Do końca pierwszej połowy więcej z gry miał Karol. Jego gracze stworzyli jeszcze trzy wyborne okazje do zmiany wyniku.

W drugiej połowie Tadeusz Żakieta zmienił całą jedenastkę, a to zaowocowało lepszą grą gości. Szkoleniowiec Karola Artur Suruło także dokonał zmian w składzie. W 47. minucie Karol Petrus dał prowadzenie pęplinianom. Odpowiedź przyjezdnych była szybka, bo w odstępie dziewięciu minut zdobyli dwie bramki (w 50. i 59. minucie) za sprawą Radosława Terefenki. Po kolejnych czterech minutach znów był remis 3:3, bo w 63. minucie po podaniu Roberta Urbanowicza w sytuacji sam na sam z usteckim bramkarzem znalazł się Piotr Bokacz i nie zmarnował takiej okazji. Później już do ostatniego gwizdka arbitra żadnej ze stron nie udało się odmienić losów spotkania.

Dla Karola było to pierwsze spotkanie kontrolne i trzeba przyznać, że gra pęplinian wyglądała momentami naprawdę dobrze. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się rozgrywkami. Również Jantar/Euro-Industry pokazał swoje zaplecze kadrowe i dobrą grę. Ustczanie będą chcieli odegrać wiodącą rolę w słupskiej klasie okręgowej edycji 2009/2010.

Karol Pęplino - Jantar/Euro-Industry Ustka 3:3 (1:1).
Bramki: 1:0 Michał Podedworny (12), 1:1 Szymon Budziński (22), 2:1 Karol Petrus (47), 2:2 Radosław Terefenko (50), 2:3 R. Terefenko (59), 3:3 Piotr Bokacz (63).
Karol: M. Petrus, Wasylko, Urbanowicz, Szynkielewski, Mettel, Marek Elmerych (testowany zawodnik z Ustki), K. Petrus, Ziembiński, Gołąb, Górczyński, Podedworny.
Na zmiany wchodzili: Bokacz, Krystian Wereszczyński (testowany zawodnik z Bistalu Machowino), Kot, Karol Stańczyk (po skończeniu wieku juniorów przeszedł do seniorów), Gruszka.
Jantar/Euro-Industry: Mariak, A. Sikora, Łukasik, Pałasz, Mateja, Opuchlik, Oczujda, Malinowski, Mondrzejewski, Budziński, S. Sikora.
Ponadto grali jeszcze: Cichecki (bramkarz), Kotłowski, Jarowski, Hładuniuk, Jędrzejak, Tomas, Solczak, Kowalewski, Fila, Jarosiewicz, Terefenko, P. Chałubiński, Borkowski.