Rozpoczęła się długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa kina. W budynku będzie też miejsce na występy zespołów muzycznych i teatralnych.

Do tej pory zimą w kinie Mewa panował chłód. Latem było duszno. Głośna klimatyzacja przeszkadzała w oglądaniu filmów. Ale teraz wszystko ma się zmienić.

Za kilka miesięcy Złocieniec będzie miał placówkę kulturalną z prawdziwego zdarzenia. Sala widowiskowo - kinowa wyposażona zostanie w nowoczesny system odtwarzania obrazu i dźwięku przestrzennego.

Po rozbudowie w budynku bedzie też zaplecze dla artystów, którego do tej pory nie było. A wszystko dlatego, że oprócz seansów będą odbywały się tu spektakle teatralne i koncerty.

- Nagłośnienie, oświetlenie, obrotowe kurtyny i w ogóle cały wystrój będzie bardzo nowoczesny - zapewniła nas w piątek Romana Kowalewicz, dyrektorka Złocienieckiego Ośrodka Kultury. - Wreszcie będziemy mieli warunki, by zaprosić do nas zespoły muzyczne oraz grupy teatralne.

W budynku powstaną również pracownie artystyczne dla młodzieży: pracownia plastyczna, ceramiczna, sala do ćwiczeń dla zespołów wokalnych, sala taneczna. Będzie też miejsce do organizowania wystaw.

Jak informują w ZOK-u, kibice będa mogli na miejscu oglądać transmisje telewizyjne z ważnych wydarzeń sportowych na dużym ekranie kinowym. To samo dotyczy wydarzeń kulturalnych.

W budynku będzie też sala komputerowa z bezprzewodowym internetem. A wszystko to za 6 mln zł. Na razie, bo Romana Kowalewicz zatrzega, że ostateczny koszt inwestycji może się jeszcze zmienić.