Złota polska jesień Tomasza Błońskiego

(res)
Tomasz Błoński wygrał prestiżowe zawody w Bytomiu.
Tomasz Błoński wygrał prestiżowe zawody w Bytomiu. Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Tomasz Błoński, judoka STS Gryf-3 Słupsk, wygrał w Pucharze Polski juniorów w Bytomiu. W zawodach na Śląsku wystartowało 350 zawodników z Polski oraz reprezentanci Ukrainy.

Błoński do 55 kg stoczył pięć zwycięskich pojedynków. W finale pokonał Michała Dybę z Wrocławia, wykonując rzut seoi-toshi. To kolejny sukces młodego gryfity. Dużego pecha miał Jakub Nawrot, walczący w kategorii do 50 kg. Po wygranej pierwszej walce w kolejnym pojedynku dwukrotnie rzucił swojego rywala. Mimo to sędziowie popełnili błąd i wskazali, że słupszczanin przegrał.

Na piątym miejscu sklasyfikowany został Patryk Kastner (60 kg). Jego bilans to pięć walk (trzy z nich wygrane). Na siódmym miejscu uplasował się Przemysław Błoński (73 kg).On również stoczył pięć walk (trzy z nich wygrał). Dziewiąte miejsce zajęli Łukasz Gołojuch (55 kg) oraz Jakub Konecki (60 kg).Obaj stoczyli cztery pojedynki, po dwa z nich wygrywając.

Na eliminacjach swój start zakończyli Konrad Szatkowski (50 kg) oraz Bartosz Szaniawski (66 kg). Obaj są jeszcze młodzikami i był to ich pierwszy start w starszej grupie wiekowej.

Orły w Grudziądzu

Zawodnicy Orła Kończewo startowali w otwartych mistrzostwach Grudziądza, w festiwalu judo dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. Walczyło około 200 zawodniczek i zawodników z ponad 20 klubów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego,warmińsko-mazurskiego oraz zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego. Na pochwałę zasługują medaliści wagi do 26 kg Oskar Borkowski (pierwsze miejsce) oraz Filip Modziński - druga pozycja. Największą niespodziankę sprawił Mateusz Wyrzykowski - pas żółty (5 kyu), który zmienił kategorię wagową i pierwszy raz startował do 55 kg. W walce o brąz pokonał przed czasem zawodnika bardziej doświadczonego, z pomarańczowym pasem (4 kyu).
Trenerem zawodników jest Dorota Barcikowska.