Złota Topka, srebrna Drygalska, brązowy Kordoński

Rafał Szymański [email protected]
Na zdjęciu Barbara Topka ze złotym medalem.
Na zdjęciu Barbara Topka ze złotym medalem. Taleks Borysław Borzytuchom
Trzy krążki, każdy innego koloru wywalczyli reprezentanci naszego regionu w mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce w hali. Zmagania odbyły się w Spale.

Na najwyższy stopień podium w biegu na 1000 metrów weszła Beata Topka z Taleksu Borysław Borzytuchom. Aby pokonać rywalki nie musiała nawet ustanawiać swojego rekordu życiowego. Jej czas to 2.52,29 min.

Srebro wywalczyła chodziarka CMKL Człuchów Zuzanna Drygalska. Zajęła drugą pozycję w chodzie na 3000 metrów. Jej rezultat to 15.38,22 min. To jej najlepszy tegoroczny rezultat.

Brązowy medal do tego dorobku dodał Adrian Kordoński z Feniksa Słupsk. Zawodnik stanął na trzecim stopniu podium w skoku wzwyż wśród juniorów młodszych z wynikiem 1.95 m.