"Złoto" i "brąz" w biegu na 5000 m

(fen)
W drugim dniu Lekkoatetycznych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Bielsku-Białej z reprezentantów Pomorza Środkowego najwięcej powodów do dumy...

W drugim dniu Lekkoatetycznych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Bielsku-Białej z reprezentantów Pomorza Środkowego najwięcej powodów do dumy miały dwie biegaczki, które w niedzielę wywalczyły medale w biegu na 5000 m. "Złoto" przypadło Grażynie Kulikowskiej z Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk, która uzyskała czas 17.27,94 min. Jej trenerem jest Zygmunt Petk. Kamila Maciejonek (Pomerania Szczecinek) wywalczyła brązowy medal. Jej czas to 17.30,70 min. Trenerem brązowej medalistki jest Andrzej Juniewicz. Naszym medalistkom życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.
Monika Kuniczuk (Baszta Bytów) uplasowała się na piątej pozycji w siedmioboju. Jej wynik - 4359 punktów. Joanna Radtke (Baszta) w biegu na 100 m ppł. zameldowała się na mecie jako ósma zawodniczka z czasem 15,23 s. Karolina Rosjan (Jantar Ustka) bieg na 200 m ukończyła na ósmym miejscu z czasem 25,41 s. Grzegorz Dorszyński (Talex Borysław Borzytuchom) był dziesiąty w biegu na 5000 m z czasem 15.02,31 min. Na słowa uznania zasłużył Paweł Grzonka (Olimpia Bytów), który jeszcze w pierwszym dniu imprezy (sobota) był blisko medalowej zdobyczy w chodzie na 10 km. Ostatecznie bytowianin minął linię mety na czwartej pozycji z czasem 48.43,91 min.