Złoto i srebro lęborczanek w mistrzostwach Polski we Wrocławiu

We Wrocławiu zakończyły się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym. Dwa medale przypadły dla Lęborka.

Na strzelnicy wrocławskiego Śląska sześć osób reprezentowało Lidera Amicusa Lębork w konkurencjach karabinowych. Z kobiet najlepiej spisała się Jolanta Tabaka, która w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc z wynikiem 623,0 punktów wywalczyła srebrny medal, ustępując Julii Piotrowskiej (Śląsk Wrocław) o 0,9 pkt. Brązowy medal zdobyła Maja Gawenda (Piast Bieruń) - 622,9 pkt. Dobry start zaliczyły też pozostałe zawodniczki. Paula Wrońska była piąta (618,1 pkt), a Maria Baranowski - szósta - 617,3 pkt. Te osiągnięcia trzech lęborskich strzelczyń dały w sumie wynik1858,4 pkt, który zapewnił klubowi z Lęborka pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i złoty medal. Drugą lokatę zajął TKS LOK Tarnów (1844,4 pkt), trzeci był wrocławski Śląsk (1837,0 pkt). Lęborczanka Aleksandra Filipowicz w tej konkurencji z rezultatem 608,4 pkt była dwudziesta siódma.

Również w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc startowali lęborscy mężczyźni. I tak Szymon Wielgomas był dziewiętnasty (609,5 pkt), a Jakub Kozłowski - pięćdziesiąty (596,4 pkt).

Z kobiet w karabinie dowolnym trzy postawy P. Wrońska zajęła dwudzieste miejsce (570 pkt), A. Filipowicz - dwudziestą trzecią lokatę (566 pkt), a M. Baranowski - dwudziestą ósmą (564 pkt). W klasyfikacji zespołowej dało to Lęborkowi siódme miejsce.

W karabinie dowolnym trzy postawy mężczyzn J. Kozłowski był piętnasty (568 pkt), a Sz. Wielgomas - dziewiętnasty (564 pkt).

- W ostatnich czterech latach to trzeci drużynowy złoty medal. Rok temu zdobyliśmy brąz. Indywidualnie w 2022 roku w karabinie dowolnym leżąc wywalczyliśmy w mistrzostwach Polski juniorek młodszych złoty medal. Dokonała tego Aleksandra Filipowicz. Juniorka Maria Baranowski też cieszyła się ze złota i mistrzostwa Polski. Z kolei nasza olimpijka Paula Wrońska również może pochwalić się złotem w mistrzostwach Polski 300 metrów. Teraz dwa medale we Wrocławiu są kapitalnym dowodem, że lęborskie strzelectwo liczy się w kraju. Dobiegający końca 2022 rok był dla naszego klubu udany - oznajmił Robert Biczkowski, twórca sukcesów Lidera Amicusa Lębork.