Złoty medal dla Grzegorza Wanke

Grzegorz Wanke (z prawej) w trakcie decydującej walki.
Grzegorz Wanke (z prawej) w trakcie decydującej walki. Ze zbioru ZKS Miastko
Grzegorz Wanke z ZKS Miastko został międzynarodowym mistrzem Polski juniorów. Mistrzostwa odbyły się w Raciborzu. Startowało 145 zapaśników-klasyków z 30 klubów.

Do 66 kg Wanke w pierwszej walce pokonał wysoko na punkty Michała Tarasewicza (Podlasie Białystok). W drugiej pokonał Czecha Petra Jandę. W trzeciej zwyciężył na punkty z Arkadiuszem Medyńskim (Agros Żary). W półfinale w trzeciej rundzie wygrał z Valentinem Lutsovyatem (Ukraina).

W finale pokonał Białorusina Jarosława Kardasza, medalistę mistrzostw Europy kadetów. Białorusin przed trzema tygodniami wygrał na Ukrainie turniej w którym pokonał Grzegorza. W Raciborzu był rewanż. Wanke po kilku udanych akcjach wózkowych założył półnelson i położył Kardasza na łopatki. Miastecki jest pretendentem do wyjazdu na juniorskie mistrzostwa Europy (koniec czerwca) i mistrzostwa świata (koniec lipca). Drugi zawodnik MKS Dariusz Szymański do 84 kg był 18.