sportowy24
  Zmarł Tadeusz Szwemin

  Zmarł Tadeusz Szwemin

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zmarł Tadeusz Szwemin
  Choroba (białaczka) okazała się silniejsza i zmogła Go w ostatnim biegu życia. 64-letni Tadeusz Szwemin zmarł 29 listopada po wyjątkowych cierpieniach.
  Zmarł Tadeusz Szwemin
  Ta śmierć prezesa Auto-Moto Klubu Poltarex Człuchów wyrwała ze sportowych szeregów lubianego i szanowanego człowieka, który był pełny pasji i zaangażowania w propagowaniu oraz organizowaniu wielu imprez w sporcie motocyklowym nie tylko w naszym regionie. Jego pasją był motocross.

  Miał sukcesy jako zawodnik (mistrz Polski w 1972 i 1974 roku, uczestnik mistrzostw świata), a później w roli działacza, bo jego podopieczni zdobywali laury mistrzostw Polski i medale, uczestniczyli w mistrzostwach świata i Europy.
  W trudnych chwilach otuchy dodawały Jemu ostatnie sukcesy człuchowskich motocrossowców, którzy w tym roku zdobyli trzecie z rzędu, a czwarte w swojej historii klubowe mistrzostwo Polski. Tadeusz był słonecznym mężczyzną o złotym sercu, który potrafił rozchmurzyć i rozbawić towarzystwo nie tylko motocrossowe. W sobotę (2 grudnia) miał uczestniczyć w gali w Warszawie i otrzymać odznaczenie za lata trudnej, odpowiedzialnej i pełnej sukcesów pracy w swojej ukochanej dyscyplinie sportowej. Niestety, nie doczekał tej wielkiej przyjemności.

  Tadeusza Szwemina zachowamy na zawsze w naszej pamięci. Żegnaj Wielki Przyjacielu Motocrossu! 4 grudnia o godz. 12 odbędzie się msza żałobna w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Człuchowie. Po niej nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku na człuchowskim cmentarzu.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone