Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana na stanowisku szefa powiatowej weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Z końcem grudnia br. Joanna Kopańska przestanie być szefem powiatowej weterynarii w Bytowie (z siedzibą w Miastku).
Z końcem grudnia br. Joanna Kopańska przestanie być szefem powiatowej weterynarii w Bytowie (z siedzibą w Miastku). Archiwum
Z końcem grudnia br. Joanna Kopańska przestanie być szefem powiatowej weterynarii w Bytowie (z siedzibą w Miastku). W pierwszych dniach stycznia 2022 r. poznamy nazwisko nowego powiatowego lekarza weterynarii.

Jakie są powody zmiany?

Zapytaliśmy Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku o powody zmiany na tym stanowisku. Agnieszka Arendt, rzecznik prasowy WiW w Gdańsku powiedziała, że stało się to na zasadzie porozumienia stron. Sama Joanna Kopańska też nie chciała mówić o konkretnych powodach swojego odejścia. Dodajmy, że cały czas pełni obowiązki zastępcy powiatowego lekarza weterynarii w Lęborku.

Pracowała na dwóch etatach

Na początku listopada br. poinformowaliśmy, że Joanna Kopańska w tym czasie pracuje na dwóch etatach – w weterynarii w Bytowie Lęborku, pobierając za to pełne wynagrodzenie. Tak to wtedy tłumaczył WIW w Gdańsku. - W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości pracy organu, jakim jest powiatowy lekarz weterynarii oraz ogromnymi brakami kadrowymi w inspekcji weterynaryjnej szczebla powiatowego, w tym brakami w zakresie osób spełniających kryteria wynikające z ustawy o inspekcji weterynaryjnej, podjęto decyzję o tymczasowym powołaniu na stanowisko Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku osoby zatrudnionej jednocześnie w powiatowym inspektoracie weterynarii w innym powiecie. Rozwiązanie takie jest stanem przejściowym, wymuszonym okolicznościami i zmierzającym do ustabilizowania sytuacji w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku. Zatrudnienie jednej osoby na 2 stanowiskach jest zgodne z kodeksem pracy, a charakter wykonywanych przez lek. wet. Joannę Kopańską obowiązków (czynności kierownicze i zarządcze), umożliwia, a niejednokrotnie wymaga ich wykonywania poza siedzibą urzędu. Wiąże się to z pracą powyżej 8 godzin dziennie. W związku jednak z faktem, iż część obowiązków Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku i zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lęborku jest analogiczna, dla ich wykonywania nie jest konieczna praca po 16 godzin dziennie – czytamy w odpowiedzi Agnieszki Arendt starszego specjalisty ds. obsługi prawnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku (zarazem rzecznik prasowy).

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza