Zmiany proboszczów i wikariuszy w regionie...

  Zmiany proboszczów i wikariuszy w regionie bytowsko-miasteckim

  (ang)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W niedzielę, 27 lipca, o godz. 10 w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się msza, w czasie której nastąpi pożegnanie proboszcza Józefa Domińczaka. Zmiany są także w innych parafiach w regionie bytowsko-miasteckim.
  W niedzielę (27 lipca) odbędzie się pożegnalna msza proboszcza Józefa Domińczaka (na zdjęciu).

  W niedzielę (27 lipca) odbędzie się pożegnalna msza proboszcza Józefa Domińczaka (na zdjęciu). ©Andrzej Gurba

  Ksiądz Domińczak był miasteckim proboszczem przez dziewięć lat. Od sierpnia decyzją biskupa pełnić będzie posługę w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Czarnem w powiecie człuchowskim. Nowym miasteckim proboszczem został ksiądz Jerzy Bąk z parafi pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku. Zmiany nastąpią też, jeśli chodzi o wikariusza. Z miasteckiej parafii odchodzi do Czarnego ks. Paweł Byczkowski (pracował w niej dwa lata). Zastąpi go ks. Michał Kudźma. Do Miastka przejdzie z parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie.

  Ze Świerzna odchodzi ks. Dariusz Rataj, który zostanie proboszczem w Szczecinku. Proboszczem w Świerznie będzie ks. Paweł Brostowicz z Sianowa.
  Wikariuszem w parafii NP Wspomożenia Wiernych zostanie ks. Michał Śzwaja. Przychodzi ze Sławna. Z tej miasteckiej parafii odchodzi wikariusz ks. Dariusz Leśniewski, który został skierowany do parafii w Kołobrzegu.

  Zmiany nastąpią także w diecezji pelplińskiej. Ks. kan. Jan Mechliński zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kramarzynach (gmina Tuchomie) i mianowany proboszczem parafii pw. św. Judy Tadeusza w Człuchowie. Ks. Mechliński opuszcza też urząd wicedziekana (nowy powołany zostanie jesienią tego roku). Nowym proboszczem w Kramarzynach będzie ks. Krzysztof Roszak z parafii w Tczewie.

  Z kolei ks. Stefan Flisikowski został odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nakli (gmina Parchowo) i skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego
  w Starogardzie Gdańskim. Nowym proboszczem będzie ks. Leszek Cała (był wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi).

  Dwóch nowych wikariuszy będzie w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie. To ks. Krzysztof Piąt-kiewicz (przychodzi z Chojnic) oraz ksiądz Piotr Wałdoch (przychodzi ze Świecia). Z Bytowa odchodzi wikariusz ks. Damian Szulman (będzie pełnił posługę w Chojnicach).
  Zmiany proboszczów i wikariuszy wynikają z różnych powodów, m.in. z przejścia na emeryturę, choroby. W przypadku proboszczów chodzi też o to, aby uniknąć rutyny, zaś w przypadku wikariuszy, aby przed objęciem samodzielnej parafii księża poznali różne jej typy.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (66)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (66) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Miastka

  Zdjęcia z Miastka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Poważna kolizja trzech aut na drodze Siemianice-Swochowo Wypadek w Siemianicach. Jedna osoba w szpitalu