Zmienne szczęście siatkarek z Miastka. Pomorska liga młodziczek (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku odbyła się trzecia kolejka Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii młodziczka. Zawodniczki z Miastka grały ze zmiennym szczęściem. UKS Morena

W turnieju ligowym rywalizowały trzy drużyny: TPS Rumia, GAS Gdynia, UKS Morena Miastko.
W pierwszym meczu spotkały się TPS Rumia i UKS Morena Miastko. W secie pierwszym miastczanki pokazały się z bardzo dobrej strony wygrywając 25:19. W secie drugim rywalizacja była bardzo wyrównana. Dopiero pod koniec partii zawodniczki z Miastka popełniły kilka błędów w odbiorze, co zaważyło na wyniku seta. Zespół z Rumi zwyciężył 25:23. Set trzeci należał do dziewcząt z Moreny, które wygrały 15:10 i ostatecznie całe spotkanie 2:1.

W drugim meczu rywalizowały zespoły z Gdyni i Rumi. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu Gdynianki wygrały 2:0.
W trzecim meczu spotkały się drużyny z Gdyni i z Miastka. Gdynianki nie dały rozwinąć skrzydeł dziewczętom z Miastka wygrywając 2:0 (25:19, 25:21). Drużyna z Miastka miała dużo błędów własnych.

- Ogólnie nie mogę narzekać na występ zespołu. Nie graliśmy w optymalnym składzie. Dziękuję dziewczętom za zaangażowanie – mówi Waldemar Żurawik, trener UKS Moreny Miastko.