Park Zachodni został podzielony na dwie strefy – jedna z nich jest szersza, bardziej „parkowa”. Zachowały się tam drzewa i krzewy - samosiejki, które rosły w tym miejscu od lat i zostały wkomponowane w projekt architektoniczny. To tutaj znajdują się też jedne z pierwszych łąk kwiatowych w Słupsku. W ich pobliżu ustawione są domki dla owadów – pszczół, motyli, trzmieli.
Z innych elementów małej architektury znajdziemy tu budki lęgowe dla ptaków, dla dzieci huśtawki, zjeżdżalnie, równoważnie, drewniane tipi i inne elementy służące do zabawy na świeżym powietrzu, a dla starszych użytkowników stworzona została strefa chillout, w której postawiono leżaki i hamaki. W parku, od strony południowej znajduje się też stacyjka rowerowa, przy której możemy dokonać drobnych napraw przy swoim jednośladzie.
Rewitalizacja Parku Waldorffa w Słupsku. Co się zmieni? [ZDJĘCIA]
Druga strefa Parku Zachodniego jest bardziej liniowa, z jednym pasem pieszym, wzdłuż którego poustawiano elementy do ćwiczeń sportowych. Są ławeczki do brzuszków, drewniane równoważnie i tory przeszkód.
- To są już elementy przygotowane z myślą o osobach starszych, a nie dzieciach – Mówi Paweł Krzemień, kierownik referatu rewitalizacji ze słupskiego Ratusza.
Na pytanie, czego jeszcze w parku brakuje Paweł Krzemień odpowiada, że przede wszystkim oświetlenia, ale jego podłączenie uzależnione jest od firmy energetycznej.
- A tak poza tym czekamy aż rozkwitną wszystkie zasadzone rośliny, rozwiną się łąki kwietne – będzie jeszcze piękniej.
Zobacz także: Trwa budowa teatru w Słupsku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?