Zobacz zdjęcia z meczu Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 86:59

Michał Piątkowski [email protected]
Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk.
Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk. Michał Jankowski
Astoria nie dała szans Czarnym Panterom i wygrała przekonująco 86:59.

Słupszczanie nie mieli żadnych argumentów, aby pokusić się w Bydgoszczy o zwycięstwo. Gospodarze świetnie bronili, a w ataku grali pewnie i prostymi akcjami rozbijali słupską defensywę. Czarni zakończyli swoją passę wygranych, bydgoszczanie pokazali natomiast, że cały czas są w grze o awans.

Zobacz zdjęcia z meczu Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk

Początek meczu to popisowa gra Wojciecha Jakubiaka. Rzucający Czarnych szybko trafił dwie trójki i potwierdził tym samym swoją wzrastającą formę. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa starali się grać szybko, jednak gospodarze byli na to gotowi. W ich szeregach dobrze w spotkanie wszedł Mikołaj Grod, który raz po raz celnymi rzutami nękał słupski zespół. Gracze ze Słupska mieli coraz większe problemy ze skutecznością i po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali 17:24.

Druga kwarta tak naprawdę ustawiła całe spotkanie. Gracze z Bydgoszczy grali pewnie w obronie i praktycznie nie zostawiali Czarnym czystych pozycji do rzutu. W ataku bardzo dobrze prezentował się Jakub Dłuski, który zupełnie zdominował podkoszowych graczy Czarnych. Swoje punkty dorzucił lider gospodarzy Paweł Śpica i to gracze Astorii, schodząc na przerwę, prowadzili już 50:33.
Trzecia odsłona gry to potwierdzenie dominacji bydgoskiego zespołu. Czarni popełniali proste błędy i nie potrafili znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę podopiecznych Grzegorza Skiby. Po raz kolejny świetny okres gry zaliczył Mikołaj Grod, a do kosza trafiali też Kukiełka, Frąckiewicz czy Nowakowski. Po stronie Czarnych cały czas dobrze prezentował się Wojciech Jakubiak, jednak sam nie był w stanie dotrzymać kroku gospodarzom. Po trzydziestu minutach gry zespół ze Słupska przegrywał 44:74 i jasne stało się, że seria wygranych musi zostać zatrzymana.

Ostatnie dziesięć minut spotkania nie mogło przynieść większych zmian. Bydgoszczanie byli na fali i mimo szybkiej serii słupszczan, którzy zdobyli dziesięć punktów z rzędu, byli pewni swojego zwycięstwa. Dobry okres gry miał Hubert Wyszkowski, który wykorzystywał swoją fizyczność i w łatwy sposób zdobywał kolejne punkty. Gracze gospodarzy byli już jednak pewni zwycięstwa i kontrolowali przebieg spotkania. Słupszczanie wygrali ostatnią kwartę 15 do 12, jednak nie miało to już większego znaczenia. Ostatecznie bydgoszczanie zupełnie zasłużenie wygrali z Czarnymi 86:59 i potwierdzili, że ich trzecie miejsce w tabeli nie jest żadnym przypadkiem.

W zespole Czarnych najlepszy był Wojciech Jakubiak. Rzucający Czarnych czterokrotnie trafił za trzy punkty, zdobywając w sumie szesnaście punktów. W drużynie gospodarzy najlepszy był Mikołaj Grod, który na swoim koncie zapisał 19 oczek.

Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 86:59 (24:17, 26:16, 24:11, 12:15)

Enea Astoria: Grod 19, Dłuski 17, Śpica 12, Nowakowski 10, Frąckiewicz 9, Kukiełka 7, Aleksandrowicz 5, Pochocki 4, Szyttenholm 3, Fatz 0

STK Czarni: Jakubiak 16, Pełka 8, Długosz 8, Wyszkowski 7, Kordalski 6, Cechniak 4, Powideł 4, Rduch 3, Wieczorek 3, Sprengel 0

Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 104:93, Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:68, Polfarmex Kutno - Biofarm Basket Poznań 63:64, GKS Tychy - KS Księżak Syntex Łowicz 95:77, Jamalex Polonia 1912 Leszno - SKK Siedlce 81:86, WKK Wrocław- Pogoń Prudnik - mecz zakończony po zamknięciu wydania Głosu, FutureNet Śląsk Wrocław - AZS AGH Kraków - mecz 6 marca.

FutureNet Śląsk Wrocław - Biofarm Basket Poznań 17.02.2019 19:00

W hicie 22. kolejki I ligi koszykarzy Enea Astoria Bydgoszcz podejmowała w Artego Arenie zespół SKT Czarnych Słupsk.Rywale do Bydgoszczy przyjechali opromienieni serią siedmiu zwycięstw. Ale też mieli w pamięci to, że koszykarze Enea Astorii wygrali w pierwszym meczu w Słupsku 92:90.Kibice "Asty" liczyli, że ich drużyna zatrzyma ten licznik rozpędzonych słupszczan. I nie zawiedli się, bowiem podopieczni Grzegorza Skiby już w pierwszej kwarcie "ustawili" sobie mecz, zaczynając od prowadzenia 24:17. A 50:33 po I połowie to była solidna zaliczka na drugą cześć spotkania.Po trzech kwartach koszykarze Enea Astorii byli "panami pełną gębą" Artego Areny, prowadząc różnicą 30 punktów (74:44)!W ostatniej odsłonie bydgoszczanie zagrali już bez presji. Mimo przegranej kwarty (12:15) przebieg wydarzeń na boisku i wynik były pod kontrolą bydgoszczan.Bydgoski zespół efektownie zatrzymał słupszczan, którzy przegrali w Artego Arenie po siedmiu zwycięskich meczach.Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 86:59 (24:17, 26:16, 24:11, 12:15).Astoria: Aleksandrowicz 5 (6 zb.), Dłuski 17, Grod 19 (7/9 za dwa), Śpica 12 (4 zb.), Nowakowski 10 oraz Frąckiewicz 9 (6 zb., 7/8 wolne), Kukiełka 7, Szyttenholm 3 (5 zb.), Pochocki 4, Fatz 0.Czarni: Jakubiak 16 (4/7 za trzy), Cechniak 4 (6 zb.), Kordalski 6 (5 zb.), Pełka 8 (5 zb., 4/6 wolne), Rduch 3 oraz Wieczorek 8, Długosz 3 (4/6 za dwa), Wyszkowski 7, Powideł 4, Sprengel 0.Kolejny mecz Enea Astoria Bydgoszcz rozegra także w Artego Arenie - już w środę o godz. 19.00 z zespołem Jamalex Polonia 1912 Leszno.ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU I KIBICÓW W ARTEGO ARENIE >>>>>