Zorza - Darłovia 5:1

(suw)
Piłka nożna. IV liga Szczecin

W najciekawszym meczu 9. kolejki o mistrzostwo grupy szczecińskiej IV ligi, w Dobrzanach zmierzyły się czołowe drużyny tych rozgrywek. Tamtejsza Zorza zasłużenie wygrała z beniaminkiem rywalizacji Darłovią Darłowo. Wprawdzie pierwsze dziesięć minut spotkania należało do gości, którzy za sprawą Dariusza Szperlaka mogli zdobyć dwie bramki, ale raz napastnik Darłovii strzelał niecelnie, a raz jego strzał głową obronił miejscowy bramkarz. Później lekką przewagę osiągneli gospodarze i szybko zdobyli dwa gole w bardzo podobny sposób, bo po dośrodkowaniach z lewej strony i celnych główkach Piotrowskiego oraz Andruszki. W drugiej części spotkania Zorza, która jest głównym faworytem rozgrywek osiągnęła znaczną przewagę i udokumentowała ją zdobycie trzech kolejnych bramek. ponownie na listę strzelców wpisał się Piotrowski oraz dwukrotnie Filocha. Darłowianie nie rezygnowali jednak do końca i w końcówce meczu udało im się strzelić honorową bramkę. W 83 minucie arbiter podyktował dla darłowian rzut karny po faulu na Łukaszu Berkowskim, a wykorzystał go Wojciech Polakowski.
Po meczu trener Darłovii Mirosław Skórka powiedział:
- Uważam, że gospodarze wygrali to spotkanie zasłużenie. Byli bardziej umotywowani i grali agresywniej. Moim zdaniem Zorza ma bardziej wyrównany zespół i do tego bez słabych punktów. Przegraliśmy jednak trochę za wysoko.

Wyniki 9. kolejki:

Lech Czaplinek - Arkonia Szczecin 5:0, Zorza Dobrzany - Darłovia Darłowo 5:1, Rega-Merida Trzebiatów - Odra Chojna 0:2, Ina Goleniów - Darzbór Szczecinek 0:3, Gryf Kamień Pomorski - Victoria 95 Przecław 2:0, Orzeł Biały Wałcz - Pogoń II Szczecin 1:2, Wybrzeże Rewalskie Rewal - Dąb Dębno Lubuskie 3:0, Osadnik Myślibórz - Drawa Drawsko Pomorskie 1:0, Pogoń Barlinek - Rossa Rosnowo 0:0.