Żużel. Nadzieje Stali wygrały turniej w Gorzowie

Jarosław Miłkowski
W rozgrywkach o Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc mogą ścigać się zawodnicy mający co najmniej 13 lat. Jarosław Miłkowski
W poniedziałek 25 lipca w Gorzowie odbyła się kolejna runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi. Żużlowcy Stali Gorzów zajęli w niej ex aequo pierwsze miejsce wraz z ekipą KS Toruń.

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc to całkowicie nowe rozgrywki w polskim żużlu. Przeznaczone są dla zawodników, którzy ścigają się na motocyklach o pojemności 250 cm3 i którzy mają 13-16 lat. Są uzupełnieniem zapoczątkowanego już kilka lat temu cyklu indywidualnych turniejów o Puchar Ekstraligi.

Zawody w DPE rozgrywane są według zmodyfikowanej tabeli turniejów par. Każda z drużyn musi składać się z trzech zawodników, a jeśli tylu w swojej kadrze akurat nie ma, musi wypożyczyć zawodnika z innego ośrodka.
Tak jest właśnie w Stali Gorzów, w której licencję na starty w klasie 250cc ma tylko dwóch zawodników: Denis Andrzejczak i Mikołaj Krok. Żółto-niebiescy uzupełnili więc skład - podkreślmy: tylko na cykl DPE - Emilem Koniecznym z Unii Leszno.
W poniedziałek cała trójka startowała w 4. rundzie DPE w Gorzowie. I choć w pierwszych swoich biegach D. Andrzejczak i E. Konieczny upadli na tor (w pierwszym przypadku zawodnik wstał i próbował kontynuować jazdę, ale ostatecznie nie ukończył wyścigu), to nie przeszkodziło to Stali znaleźć się w czołówce turnieju. Gorzowianie zajęli pierwsze miejsce ex aequo z drużyną Klubu Sportowego Toruń.