"Zwierzęta mają duszę". Konkurs Twórczości Literackiej „Wiersze od ręki” (zdjęcia)

Irena Remelska, oprac. ang
"Zwierzęta mają duszę". Konkurs Twórczości Literackiej „Wiersze od ręki”
"Zwierzęta mają duszę". Konkurs Twórczości Literackiej „Wiersze od ręki” Sekcja dziennikarska PMDK
Udostępnij:
W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Miastku odbyła się VII edycja Konkursu Twórczości Literackiej "Wiersze od ręki". Tym razem hasło przewodnie brzmiało: "Zwierzęta mają duszę".

Członkowie jury w składzie: Katarzyna Bąk - przewodnicząca oraz Iwona Ryckiewicz i Alina Francuzik oceniały wykonywanie poszczególnych zadań przez 8 czteroosobowych zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych w gminie Miastko.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania 4 zadania, w których wykazali się umiejętnością tworzenia porównań poetyckich oraz krótkich wierszyków "łamijęzyków" z bohaterami zwierzęcymi. Sporządzenie (na czas) alfabetycznego spisu zwierząt oraz obejrzenie 8 filmików z nimi w roli głównej było zaś inspiracją do tworzenia aforyzmów.

Uczniowie wykazali się w trakcie konkursu dużą wiedzą merytoryczną, umiejętnością tworzenia krótkich form literackich oraz zgodną współpracą zespołową.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników młodzi twórcy wzięli udział w spotkaniu z Pauliną Jarmołą - nauczycielem dogoterapii - oraz jej pupilką Evitą. Wielkie skupienie podczas pogadanki, uśmiechy na twarzach oraz sympatyczne reakcje widzów świadczyły o zadowoleniu z obejrzenia takiej "części artystycznej", osłodzonej wcześniej przepysznym pączkiem, serwowanym z okazji "tłustego czwartku".

32 uczestników konkursu zostało nagrodzonych symbolicznymi, indywidualnymi upominkami promocyjnymi oraz dyplomami zespołowymi. Natomiast zwycięzcy otrzymali dodatkowo z rąk dyrektora PMDK p. Lucyny Lubieńskiej statuetki za:

•I miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 - gr. II
•II miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świerznie
•III miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowe nr 3 -gr. II

Nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy w PMDK czuwali jej organizatorzy: sekcja teatrzyku „Rummelek” z nauczycielem Ireną Remelską. Sekcja dziennikarska wykonane zdjęcia i zebraną dokumentację z przebiegu konkursu wykorzysta w celu przygotowania tradycyjnych już gazetek pokonkursowych dla placówek szkolnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie