Zwycięstwa Aniołów i Gryfa II. Porażka lęborskiej Pogoni

Granit (pomarańczowe stroje) przegrał w Słupsku
Granit (pomarańczowe stroje) przegrał w Słupsku fot. Jarosław Stencel
Piłka nożna. Kolejne mecze towarzyskie rozegrały zespoły z naszego regionu.

W Słupsku rezerwy Gryfa (klasa okręgowa) wygrały z Granitem Kończewo (klasa A) 2:1 (0:1).

Oba zespoły zaczęły od strzałów, które wybronili bramkarze. Potem z dystansu próbował Karol Świdziński, ale dobrze zachował się golkiper Granitu Adam Garbowski. Po akcji do niedawna gryfity Dawida Więckowskiego w poprzeczkę trafił Grzegorz Kośka, ale po następnej akcji w polu karnym faulowany był Więckowski, a z jedenastu metrów trafił Tomasz Kunicki.

Po przerwie prostopadłe podanie wykorzystał Kamil Klimas uderzając z pierwszej piłki. Chwilę potem znakomitej okazji nie wykorzystał najbardziej doświadczony w ekipie słupskiej Świdziński. Po zagraniu z ostrego kąta Pawła Panka sprzed linii bramkowej wybił piłkę obrońca. Idealnej okazji na zdobycie prowadzenia z kilku metrów nie wykorzystał Kośka mając przed sobą praktycznie pustą bramkę. Jak to najczęściej bywa takie sytuacje się mszczą i prowadzenie objęli słupszczanie. Bardzo aktywny Panek wygarnął piłkę Garbowskiemu i trafił do pustej bramki. Za moment kolejnej okazji nie wykorzystał Panek. Wyrównać mógł Norbert Kędzior, ale z linii bramkowej wybił piłkę obrońca Gryfa. Aktywnie grający Panek znów wywalczył piłkę, ale przelobował nie tylko Garbowskiego, ale i bramkę.

W sobotę o godz. 18 na stadionie przy ulicy Zielonej Gryf II zagra jeszcze spotkanie towarzyskie z Błękitnymi Motarzyno.

Gryf II Słupsk - Granit Kończewo 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Kunicki (30-karny), 1:1 Kamil Klimas (51), 2:1 Paweł Panek (78)

Gryf II: Sidorowicz - Pograniczny, Gajke, Szałatkiewicz, Dopierała, Szypuła, Szkutnik, Świdziński, Panek, Klimas, Kiełbasa oraz Lewandowski, Lemańczyk, Kamiński, Wieczorek, Lange, Zamaro, Wysocki, Górski.

Granit: A.Garbowski - Gradus, D.Jadłowski, Stachowiak, A.Skóra, Kunicki, Mościbrodzki, D.Więckowski, Kędzior, Kośka, Dembiński oraz Warwas, P.Skóra, Kowalski, Piskuła.

Spotkanie towarzyskie, tym razem z beniaminkiem V ligi KS Sokół Bożepole Wielkie rozegrała drużyna Pogoni Lębork. Mecz rozegrany został na wciąż rozbudowywanym obiekcie w Bożympolu Wielkim.

Drużyna Pogoni zagrała praktycznie na dwa osobne składy. W składzie znalazło się wielu testowanych graczy oraz kilku juniorów. Gospodarze obie bramki zdobyli po bardzo dynamicznych akcjach pod koniec pierwszej połowy. Gol kontaktowy dla Pogoni strzelił gracz testowany. W drugiej połowie lęborska drużyna wypracowała więcej okazji bramkowych, skończyło się jednak na jednym golu.

W sobotę 30 lipca o godzinie 11 Pogoń w grze kontrolnej podejmie w Lęborku Gryfa Wejherowo.

Sokół Bożepole Wielkie - Pogoń Lębork 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Kobiela (35), 2:0 Michał Małkowski (37), 2:1 testowany (57)

Pogoń I połowa: Smolak - Raulin, testowany, Dettlaff, Iwański, Siłkowski, testowany, testowany, Kajca, Piór, D. Formela.

Pogoń II połowa: Kolke - Okrój, Kozerkiewicz, testowany, Miotk, Ronowski, Wojda, testowany (78 A. Formela), testowany, Niechwiedowicz, D. Formella (78 Wiśniewski).

Kolejnego rywala i to znów wysoko pokonali podopieczni trenera Tadeusza Wanata juniora. Tym razem Anioły Garczegorze wygrały aż 5:0 w Łęczycach z grającym w gdańskiej klasie okręgowej Zenitem.

Zenit Łęczyce - Anioły Garczegorze 0:5 (0:2)

Bramki: Hubert Syldatk 3, Maciej Gregorek i Artur Narewski.

Anioły: Mayer - Bornowski, Ł.Łapigrowski, B.Tomasiewicz, F.Tomasiewicz, A.Wojach, Narewski, Kowalski, Słumiński, Gregorek, Syldatk oraz Drzazgowski, Pankratow, Szaradowski i dwóch zawodników testowanych.

W piątek o godz. 18:30 w Postominie tamtejsza czwartoligowa Wieża podejmować będzie czwartoligowy zespół Sparty Sycewice.