Zwycięstwa Aniołów i Pogoni. Remis Gryfa. Wyniki 1. kolejki IV ligi [ZDJĘCIA]

Gryf tylko zremisował na Zielonej. Gola zdobył Oskar Zieliński
Gryf tylko zremisował na Zielonej. Gola zdobył Oskar Zieliński Krzysztof Piotrkowski
W spotkaniu 1. kolejki IV ligi, Gryf Słupsk zremisował z GKS Kowale 1:1 (0:1).

Goście objęli prowadzenie po błędzie stopera Daniela Piechowskiego z którego skorzystał Błażej Białek. Dziesięć minut potem gryfici mieli okazję na wyrównanie. Z karnego strzelał Kacper Jendruch. Jego strzał obronił bramkarz gości, ale sędzia Bartłomiej Żmuda nakazał powtórkę, gdyż golkiper gości ruszył się przed strzałem słupskiego zawodnika. Jendruch miał więc okazję na poprawkę, jednak strzelił... nad poprzeczką. Gryfici w dalszej części meczu grali słabo, ale zdołali wyrównać. Z lewej strony dośrodkował Kacper Gołojuch, a z bliska do bramki trafił Oskar Zieliński uprzedzając obrońcę.

Gryf Słupsk - GKS Kowale 1:1 (0:1)
0:1 Błażej Białek (17), 1:1 Oskar Zieliński (61)
Widzów: 280 (mecz biletowany)

Gryf: Gołębiewski - Gołojuch, Hołowienko, Piechowski, Nałęcz, K.Bednarczyk (46 Dąbrowski), W.Barnik, Jendruch, M.Majcher (46 Piekarski), Zieliński, D.Mikołajczyk (76 Gołaszewski).

GKS: Piaseczny - Kustusz, Kowalczyk, Jary, Przybylski, Gabrukiewicz (74 Maszota), Przybyszewski, Kloskowski, Borkowski (74 Bork), Białek (60 Szuba), Kwasny (64 Garbowski).

W derbach regionu w Lęborku lepsza okazała się Pogoń. W 54 minucie piłka odbiła się od nogi Atanackovicia przy próbie szybkiego wznowienia gry przez bramkarza Jantara. Nabity gol podłamał nieco gości, a Pogoń udokumentowała przewagę po stałym fragmencie gry. Bitą przez Atanackovicia z rzutu rożnego piłkę celnie do bramki skierował Przemysław Kostuch. Zarówno w Słupsku jak i w Lęborku pamięć powstańców warszawskich uczczono minutą ciszy.

Pogoń Lębork - Jantar Ustka 2:0 (0:0)
1:0 Aleksander Atanacković (54), 2:0 Przemysław Kostuch (80)

Pogoń: Labuda - Iwański (77 Musuła), Janowicz, Kochanek, W.Miotk (90 Krefft), Okrój, Kozerkiewicz (60 Kwaśnik, 77 Marcin Choszcz), Atanacković, Janowicz (53 Stenka), Kostuch, A.Formela.

Jantar: Wojtanowski - B.Oleszczuk, Wańdzio, Łukasik (75 Niemkowicz), Jędrasik, M.Dawid, Granosik, K.Dawid, Budziński (65 Sienkiewicz), K.Wójcik, Miecznikowski (81 Jarmuż).

Znakomity początek sezonu zanotowali na boisku w Bożympolu piłkarze beniaminka ligi - Aniołów Garczegorze. Ozdobą spotkania był gol Marcina Staszczuka. W 84 minucie bramkarz Aniołów Mateusz Mayer obronił rzut karny.

Anioły Garczegorze - Cartusia Kartuzy 4:1 (1:0)
1:0 Hubart Syldatk (28), 2:0 Filip Tomasiewicz (52), 3:0 Mateusz Słumiński (54), 4:0 Marcin Staszczuk (71-przewrotką), 4:1 Jan Turowski (75).

Anioły: Mayer - Narewski (41 Ryuta Katsura), Drzazgowski, Michał Choszcz, Ł.Łapigrowski, F.Tomasiewicz (90 Godula), Staszczuk, Syldatk (63 Wojda), B.Tomasiewicz, Smolarek (86 Pawlik), Słumiński (63 D.Formela).

Pozostałe wyniki: Gedania Gdańsk - Lechia II Gdańsk 4:2, Stolem Gniewino - Kaszubia Koscierzyna 1:1, Sokół Zblewo - Wda Lipusz 1:1, Chojniczanka II Chojnice - Jaguar Gdańsk 1:2, Powiśle Dzierzgoń - Wierzyca Pelplin 3:1.