Zwycięstwo i porażka Bytovii na Cyprze

fen
W trzecim meczu kontrolnym rozegranym na Cyprze Drutex-Bytovia przegrał 0:1 (0:0) z FC Mika (wicemistrz Armenii). archiwum
W trzecim meczu kontrolnym rozegranym na Cyprze Drutex-Bytovia przegrał 0:1 (0:0) z FC Mika Erywań (wicemistrz Armenii).

To była pierwsza porażka bytowian podczas zgrupowania w Ayia Napa.

Do konfrontacji z czołową drużyną z Armenii bytowianie przystąpili bez kontuzjowanego Łukasza Pietronia. Zerwał więzadła krzyżowe w wyniku kontuzji odniesionej w poprzednim spotkaniu.
W pierwszej jedenastce Bytowa pojawili się między innymi bramkarz Mateusz Oszmaniec, obrońca Adrian Wróblewski, pomocnicy Dawid Ambroziak i Marcin Kajca.

Bytowska drużyna zmarnowała wiele okazji. Niewykorzystane akcje zem­ściły się w 83. minucie. Wtedy to wicemistrz Armenii wykorzystał niezdecydowanie by­towskiej defensywy i zdobył jedyną bramkę na wagę zwy­cię­stwa.

Wcześniej bytowianie wygrali z rosyjskim Tiekstilszczikiem Iwanowo (III liga rosyjska) 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Michał Pietroń. Stało się to po dośrodkowaniu z rzutu roż­nego i uderzeniu piłki głową. W drugiej połowie Rosjanie mieli przewagę, wypracowali sobie dogodne sytuacje, ale bez efektu.