Zwycięstwo Jantara ze Słupią Kobylnica

red
Piłkarze usteckiego Jantara nie dali szans Słupi Kobylnica w meczu 4 kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie meczu, którą ustczanie wygrali 5:0. Mariusz Surowiec

Drużyna trenera Janusza Rzeszutko w sobotnim spotkaniu radzić musiała sobie bez braci Barników, jednak ich absencja nie stanowiła większego problemu. Jantar doskonale wszedł w mecz. Rezultat spotkania w 7 minucie otworzył Kamil Wójcik. Akcję bramkową rozpoczął strzałem z 20 metrów Karol Czubak, bramkarz gości zdołał co prawda sparować nieprzyjemny strzał ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka wpadła pod nogi Świerczewskiego, który wyłożył ją idealnie nabiegającemu Wójcikowi.

Słupia jeszcze nie otrząsnęła się z szoku po utracie bramki a na tablicy wyników widniał już rezultat 4:0. Kolejne ciosy wyprowadzali Budziński, Czubak i ponownie Wójcik. Na prawym skrzydle doskonale czuł się Mariusz Karpiński, bez wątpienia MVP całego spotkania. Szybki, zwrotny, potrafiący doskonale zastawić piłkę i obsłużyć podaniem kolegów Karpiński, brylował również w odbiorze często odzyskując piłkę już na połowie przeciwnika.

Po przerwie tempo spotkania wyraźnie siadło a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Mecz za wszelką cenę ożywić próbował arbiter pokazując Budzińskiemu czerwony kartonik za... napicie się wody. Po tym zdarzeniu spotkanie stało się zupełnie niepotrzebnie nerwowe, sędzia raz po raz musiał sięgać do kieszeni by uspokoić wyraźnie poirytowanych zawodników obu ekip.

Jantar spotkanie kończył w 9 bo drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Blank. Słupię stać było tylko na trafienie honorowe, którego autorem był Kamil Setny. W kolejnej kolejce Jantar zagra na wyjeździe ze Startem Miastko.

Jantar Ustka - Słupia Kobylnica 6:1 (5:0)
1:0 Wójcik(7),2:0 Budziński(9),3:0 Czubak(12),4:0 Wójcik(15),5:0 Wójcik(25),6:0 Czubak(48),6:1 Setny (k.65)

Jantar: Wojtanowski żk - Łukasik, Pieróg, Stańczyk (Brzozowski 65), Blank czk (2xżk), Granosik (Gruszka 46), Budziński czk (2xżk) , Świerczewski (Formela 82) , Czubak, Wójcik, Karpiński

Słupia: Jadłowski - Pacocha żk, Kazimierczak, Wołczko żk, Szymankowski, Górski, Łopuszyński (Gradus 46), Kunicki żk, Dyl, Setny, Perkowski (Bogdzia 67)