Zwycięstwo okupione kontuzją Roberta Kacy

Redakcja
Piłka ręczna. II liga mężczyzn grupa A

Piłkarze ręczni II ligi grupy I rozegrali pierwszą kolejkę rewanżowej rundy spotkań sezonu 2001/2002. Zespół Szabel Gwardia Koszalin pokonał na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 28:25 (15:11). Koszalinianie wygrali, ale okupili to kontuzją Roberta Kacy, który w 43 minucie po uderzeniu łokciem rywala doznał złamania nosa.
Mecze gwardzistów z Nielbą, szczególnie w Wągrowcu, zawsze były emocjonujące i wyrównane. Tym razem taki scenariusz trwał do 26 minuty, kiedy na tablicy był wynik remisowy 10:10. Początek spotkania należał do koszalinian, którzy w 2 minucie po strzale Jarosława Pawlaka objęli prowadzenie 1:0. Po kolejnych pięciu minutach ambitnie grający gospodarze zdołali jednak objąć prowadzenie 4:2. W 23 minucie był remis 7:7, a następnie 10:10. W końcowych fragmentach pierwszej połowy rozpoczął się okres przewagi gwardzistów, którzy rozgrywali dobre spotkanie. W tym czasie dwie bramki dla Szabel Gwardii zdobył Jarosław Pawlak, a po jednej Piotr Stasiuk i Jacek Chróścicki. W bramce koszalinian dobrze spisywał się Mirosław Bugaj, który w tej części gry obronił dwa rzuty karne.
W drugiej połowie, po strzałach Jacka Chróścickiego, Roberta Dziadyka i Piotra Stasiuka, przewaga koszalińskiej drużyny wzrosła w 35 minucie do siedmiu bramek (18:11). Wówczas trener Szabel Gwardii, Jan Stasiuk dał szansę gry wszystkim zawodnikom, dokonywał licznych zmian na pozycjach, szukając optymalnego ustawienia drużyny. Wprawdzie gospodarze zmniejszyli w końcówce nieco rozmiary porażki, ale zwycięstwo gwardzistów ani przez moment nie było zagrożone.
W drużynie koszalińskiej wyróżnili się: Jarosław Pawlak, Piotr Stasiuk i Jacek Chróścicki (cieszy powrót tego zawodnika do zespołu) oraz obaj bramkarze - Mirosław Bugaj i Sebastian Żeromski.
Szabel Gwardia: Bugaj, Żeromski; Pawlak - 9, Stasiuk - 9, Chróścicki - 5, Dziadyk - 2, Kaca - 2, Koszykowski - 1, Gibalski, Jocz, Krawczyk, Suszka, Paweł Wachowski, Piotr Wachowski.

Wyniki 12. kolejki:

Nielba Wągrowiec - Szabel Gwardia Koszalin 25:28, Patria Buk - Huragan Morąg 20:18, Cuiavia Inowrocław - Jurand Ciechanów 23:13, Techtrans Darad Elbląg - Aluminium Konin 18:20, Victoria Bartoszyce - Tęcza Kościan 25:38, Orlen II Płock - Komandor Bydgoszcz - mecz przełożony.