Zwycięstwo piłkarek ręcznych Słupi Słupsk w Gdyni

Słupszczanki dobrze spisały się w Gdyni
Słupszczanki dobrze spisały się w Gdyni fot. Łukasz Capar/archiwum
W wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki II ligi pomorskiej piłkarski Słupi Słupsk wygrały z KKS Iskra AMW Gdynia 28:27 (15:11).

Słupska drużyna bardzo dobrze rozpoczęła mecz w 10. minucie prowadząc 6:2, a następnie w 24. minucie było już 14:6. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gdynianek, a drużyny zeszły na przerwę przy stanie 15:11 dla słupszczanek.

W drugiej połowie słupszczanki kontrolowały spotkanie, ale tylko do czasu. Gdy było 24:17 dla Słupi, coś się zacięło, a trener gdynianek nakazał bardziej uważać na najlepiej rzucające słupszczanki.

Na minutę przed końcem był remis, ale bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Dominika Gębusia. Ostatnią akcję gospodyń wybroniła też Julia Juszczyńska. Bramki dla Słupi zdobywały: Hanna Zaborowska 8, Julia Karwas 6, Natalia Kmieć 6, Kornelia Dziurla 3, Karolina Gojżewska 3, Dominika Gębusia 1, Natalia Zagdan 1. W tabeli Słupia zajmuje piąte miejsce mając 9 punktów.