Zwycięstwo siatkarek Energi Czarnych Słupsk w półfinałowym turnieju o awans do II ligi [ZDJĘCIA]

W półfinałowym turnieju w Słupsku o wejście do II ligi, siatkarki Energi Czarnych Słupsk w pierwszym swoim meczu pokonały Piątkę Turek 3:1 (25:9, 20:25, 28:26, 25:15).

Pierwszy set był bardzo łatwy dla słupszczanek. Osiągnęły przewagę 7:0 i nie oddały pola do końca. Wydawało się, że takie też będą kolejne sety. Zawodniczki z Turka pokazały się jednak z bardzo dobrej strony. Świetnie zagrały w drugim secie, a trzeci był niezwykle wyrównany i emocjonujący do końca. W decydująm zespół gości prowadził 9:7, ale następnie dało o sobie znać większe doświadczenie zespołu słupskiego.

Słupszczanki wystąpiły w składzie: Zespół Energi Czarnych Słupsk wystąpił w składzie: Daria Świerk, Kinga Borzyszkowska, Maja Ziemianowicz, Elżbieta Klein, Aleksandra Ozolin, Karolina Sikora, Daria Szyjkowska, Izabela Narwojsz, Sara Suryś, Zuzanna Lipa, Izabela Miklasińska, Maria Majewska.
W innym meczu Sari Żory wygrały z MKS Koszalin 3:0 (25:15, 25:17, 25:20).
W sobotę Energa Czarni zagra z zespołem Sari Żory, a w niedzielę z MKS Koszalin.