Żywa lekcja historii w słupskiej bibliotece...

  Żywa lekcja historii w słupskiej bibliotece

  mara

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W czwartek, 11 października, o godz, 10 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się „Żywa lekcja historii” poprowadzona przez Zdzisława Dróbkę.
  Żywa lekcja historii w słupskiej bibliotece
  Spotkanie kończy projekt „Wychowanie ku wartościom! Utrwalanie tożsamości pomorskiej”. Zaproszono na nie młodzież słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Zdzisław Dróbka przypomni przebieg Kampanii Wrześniowej 1939 r., opowie o istocie tworzenia obozów i historii rodzinnej swoich przodków uwikłanych w losy wojny. Dodatkowym atutem spotkania będzie wystawa pamiątek rodzinnych (dokumentów z czasów wojny), medali i falerystyki (nauka zajmująca się odznaczeniami i orderami).

  Zdzisław Dróbka to emerytowany podinspektor policji, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z 45-letnim stażem zawodowym, a także wieloletni działacz i prezes Oddziału Słupskiego Towarzystwa Numizmatycznego, wielokrotnie nagradzany za zaangażowanie społeczne i sukcesy pracy w zawodowej m.in. Złotym Krzyżem Zasług RP.

  Projekt „Wychowanie ku wartościom! Utrwalanie tożsamości pomorskiej” koordynowała jego pomysłodawczyni Barbara Kozera ze słupskiej MBP. Obejmował cykl spotkań ze słupskimi regionalistami w MBP im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy oraz w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk (w Redzikowie).

  Pomysł zorganizowania spotkań zrodził się w momencie powstania Pracowni Regionalnej MBP w Słupsku, która stała się miejscem spotkań ludzi zainteresowanych regionalizmem, autorów publikacji regionalnych, jak również miejscem skupienia i udostępniania literatury związanej z Pomorzem. Spotkania z regionalistami wzbogaciły ofertę edukacyjną słupskiej biblioteki.
  W ich ramach pisarz Daniel Odija poprowadził warsztaty literackie dla młodzieży, a Jolanta Nitkowska-Węglarz, dziennikarka, publicystka, autorka książek popularyzujących historię Pomorza oraz baśni, spotkała się z dziećmi i dorosłymi, opowiadając o „Poszukiwaniu pomorskiej tożsamości”, baśniach i legendach.

  Projekt dofinansował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Pomorza

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Pomorza

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Warto zobaczyć

  Rozmowa tygodnia: przemoc wobec kobiet Rozmowa z prezydent K. Danilecką-Wojewódzką