Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Co zrobić aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 09.01.2024

Mariusz Surowiec
500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? Sprawdź kolejne slajdy i zobacz szczegóły.
500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? Sprawdź kolejne slajdy i zobacz szczegóły. Archiwum Polska Press
Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

Dodatek 500 plus dla małżeństw. Jakie trzeba spełniać kryteria aby otrzymać dodatkowe 500 zł?

Pierwsze głosy mówiły o małżeństwach, które miałyby otrzymywać dodatkowe 500 zł, musiałyby mieć minimum 50 letni staż pożycia małżeńskiego. Oznaczałoby to, że dodatek 500 zł nie dotyczyłby par z niskim stażem i nie obejmowałby par, które są tuż po ślubie.

Główną przesłanką powstania dodatku 500 plus dla małżeństw miałaby być pomoc materialna dla osób starszych, które utrzymują się głównie z emerytur a dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci 500 plus dla małżeństw miałby polepszyć ich status finansowy. W najnowszej petycji w 2022 roku ujęto jednak, że dodatek 500 plus dla małżeństw obejmował by również te pary które mają 40 letni staż małżeński.

Na jakie dodatki można liczyć ze względu na staż małżeński?

Dodatek 500 plus dla małżeństw. Pary, które wychowały co najmniej 2 dzieci, mogłyby liczyć na następujące dodatki:

  • Po 50 latach małżeństwa – 500 zł
  • Po 55 latach – 550 zł
  • Po 60 latach – 600 zł
  • Wdowcy mogliby liczyć, zgodnie z pomysłem, na dodatek dożywotnio

Jakie są szczegóły petycji dotyczącej dodatku w wysokości 500 zł dla małżeństw z dużym stażem? Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze? Od kiedy będzie wypłacane 500 plus dla małżonków w Polsce? Sprawdź w naszej galerii:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza