Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Abonament RTV w 2023 roku. Oto jak zachować się podczas kontroli pracowników Poczty Polskiej. Sprawdź, kto nie musi płacić abonamentu! 10.12

OPRAC.: PW
Sprawdź, w naszej galerii jak zachować się podczas kontroli abonamentu RTV przez pracowników Poczty Polskiej. Dodatkowo zapoznaj się z informacjami kto jest zwolniony z tej czynności!>>>>>>>>>>>>>>
Sprawdź, w naszej galerii jak zachować się podczas kontroli abonamentu RTV przez pracowników Poczty Polskiej. Dodatkowo zapoznaj się z informacjami kto jest zwolniony z tej czynności!>>>>>>>>>>>>>>Canva
Abonament RTV w 2023 roku. W Polsce przeprowadzane są kontrole w związku z opłatami abonamentu RTV. Pracownicy Poczty Polskiej odwiedzają mieszkania i domy, w celu sprawdzenia, czy dana osoba opłaciła abonament radiowo telewizyjny. Nie od dziś wiadomo, że wiele osób unika opłacania abonamentu. Zastanawiasz się, czy kontroler ma prawo wejść do naszego mieszkania i sprawdzić czy wywiązaliśmy się z tego obowiązku? Jakie prawa mają pracownicy Poczty Polskiej? Sprawdź obowiązkowo, jakie kary mogą zostać nałożone w przypadku stwierdzenia braku opłaty za abonament RTV.

Czy każdy musi płacić abonament RTV?

Abonament RTV to nic innego niż opłata radiowo telewizyjna. Jest on w Polsce obowiązkowy, a wniesiona opłata ma za zadanie realizację misji telewizji publicznej i radia.

Abonament RTV. Kontrole pracowników Poczty Polskiej

Kontrole związane z abonamentem RTV są prowadzone przez cały rok. Pracownicy Poczty Polskiej mają za zadanie sprawdzenie, czy dana osoba posiadająca odbiornik telewizyjny i/lub radiowy opłaca abonament. Pojawiły się doniesienia, że Poczta Polska wysłała do kontroli większą ilość swoich pracowników.

Jak się zachować gdy przyjdzie kontroler abonamentu RTV

Jeśli zdarzy się, że odwiedzi nas pracownik Poczty Polskiej to w pierwszej kolejności powinien okazać nam odpowiednie upoważnienie do wykonania czynności kontrolnych, legitymację służbową oraz na żądanie kontrolowanego dowód osobisty.

Ile wynosi opłata za abonament RTV?

Opłata za abonament radiowo telewizyjny w 2023 roku wynosi:

  • opłata za odbiornik radiowy - 8,70 zł
  • opłata za odbiornik telewizyjny lub radiowo-telewizyjny - 27,30 zł

Sprawdź, w naszej galerii jak zachować się podczas kontroli abonamentu RTV przez pracowników Poczty Polskiej. Dodatkowo zapoznaj się z informacjami kto jest zwolniony z tej czynności!

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza