Agnieszka Kulak zakwalifikowała się do mistrzostw w Radomiu

(res, fen)
Agnieszka Kulak na najwyższym stopniu podium.
Agnieszka Kulak na najwyższym stopniu podium. Archiwum Jantara Ustka
W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Słupsku ważyły się losy kwalifikacji do mistrzostw Polski w Radomiu.

Na stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego startowali reprezentanci klubów z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Dobrze w Słupsku wypadli zawodnicy Jantara Ustka. Do udziału w mistrzostwach w Radomiu (28-29 września) zakwalifikowała się Agnieszka Kulak, która w rzucie dyskiem miała rezultat 38,16 m. To dało jej drugie miejsce w konkurencji. To także najlepszy wynik w Polsce do 15 lat. W rzucie oszczepem Kulak z rezultatem 31,68 m znalazła się na czwartym miejscu.

Do Radomia pojedzie także Kamil Aniszewski. Wywalczył drugą pozycję na 300 metrów przez płotki (40,72 s), na 100 m miał czas 12,28 s.

Dobrze pobiegła także Kinga Wysmyk na 300 m ppł. - 51,07 s - to dało jej czwarte miejsce. Zawodnicy z Ustki są podopiecznymi Henryka Michalskiego i Lucyny Kuklińskiej - Nurkowskiej.

SKLA wystawił piętnastu zawodników. Najlepszy wynik osiągnęła oszczepniczka Olga Bilska. 46,48 m to nowy rekord Polski młodziczek w rzucie oszczepem 500 g. Drugi złoty medal dla SKLA, również w oszczepie zdobył Szymon Sadowski - 55,89 m. Srebro przypadło Karolowi Sztylce- 51,32 m. Cała trójka pobiła rekordy życiowe. Ich trenerem jest Mirosław Witek.

Bardzo pozytywnie wypadli reprezentanci Taleksu Borysław Borzytuchom. Natalia Cuppa wygrała w rzucie młotem (40,03 m). Na 1000 m wygrała Karolina Woszczyk (3.02,48 min). Druga była Beata Topka (3.04,55 min). Obydwie poprawiły dotychczasowe rekordy życiowe. Leszek Ginter był drugi na 1000 m (2.37,64 min). Zaskoczeniem było trzecie miejsce sztafety 4x100 m dziewcząt Taleksu Borysław, która biegła w składzie Anna Pliszka, Maja Durawa, B. Topka i Patrycja Jasnoch. Czas borzytuchomskiej sztafety to 55,29 s.

Z dziewcząt bieg na 600 metrów wygrała Weronika Osiowy (CMKL Człuchów - 1.38,55 min.

Na 600 m trzecią lokatę wywalczył Mateusz Wroński (Baszta Bytów) - 1.27,31 min. Czwarty był Mateusz Przepiórka (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) - 1.29,09 min.

W klasyfikacji klubowej trzecia lokata przypadła Taleksowi Borysław Borzytuchom. Szóste miejsce zajął SKLA Słupsk. Punktacją objętych było 40 klubów.

Mityng rzutowy

W Pasłęku odbył się II miting rzutowy, w którym wystartowali reprezentanci SKLA Słupsk. Panowały bardzo trudne warunki, padał deszcz i szybko zapadały ciemności. W rzucie oszczepem zwyciężyła Marcelina Witek (51,97 m), wśród mężczyzn startował trener Mirosław Witek - wynik 57,87 m.

- Bardzo cenię sobie starty z moją córką, kiedy każde musi zająć się sobą. Jestem wtedy przekonany, że zawodniczka poradzi sobie w każdej sytuacji - komentuje start szkoleniowiec i rodzic w jednej osobie.