Akademia Pomorska Czarni Słupsk - Zawisza Sulechów 3:0 (zdjęcia)

Jedno zwycięstwo w dwumeczu w Słupsku to za mało, by być pewnym przejścia Zawiszy. Załamane słupszczanki po drugim starciu. Fot. Łukasz Capar
Całkowicie nieprzewidywalne są zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk. Po łatwym zwycięstwie w pierwszym meczu play off II ligi z Zawiszą Sulechów równie łatwo przegrały w drugim spotkaniu 1:3.

Zwycięstwo i porażka po pierwszych dwóch meczach to nie jest dobry układ dla słupszczanek walczących o miejsca 5-8. W rewanżach w Sulechowie odbędą się dwa mecze i jeśli oba Akademia Pomorska przegra, przegra także ten poziom play off. A patrząc na to, co się działo w niedzielnym meczu i taka opcja musi być brana pod uwagę.

W pierwszym spotkaniu, łatwo wygranym 3:0, trochę walki było tylko w drugim secie. Słupszczanki zagrały dobrze blokiem i szybko zdobywały punkty.

- Nam wszystko przychodziło z trudem. Może to jest efekt dziesięciogodzinnej jazdy do Słupska. Zawodniczki nie potrafiły się skoncentrować - mówił po spotkaniu Jarosław Łukaszkiewicz, szkoleniowiec Zawiszy Sulechów.

W kolejnym spotkaniu nastąpiła "nieoczekiwana zmiana miejsc", ofiara stała się katem, a kat ofiarą. Słupszczanki wygrały pierwszego seta, a w kolejnych dały się uśpić i zagrały bardzo słabo. Bez agresji, pomysłu i koncentracji. Nie wykorzystały pod siatką swojej przewagi fizycznej, a zdecydowane ataki skrzydłami (Cupisz - Miklasińska) dały efekt tylko w czwartym secie.

- Jak wychodzi się na mecz z nastawieniem, że on sam się wygra, to niestety taki może być efekt - mówił po spotkaniu wściekły Marek Majewski, szkoleniowiec Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk. - Zagraliśmy skandalicznie słabo - podsumowywał.

Jego podopiecznych nie usprawiedliwia nawet fakt, że nie mogła zagrać w tym spotkaniu Monika Kolesińska (wyjechała na studia) ani brak Aleksandry Janowczyk, która na rozgrzewce skręciła nogę.
Kolejne dwa mecze w Sulechowie w weekend 27/28 lutego. Zespoły grają do trzch zwycięstw, ewentualny piąty mecz odbędzie się w Słupsku.

Akademia Pomorska Czarni Słupsk - Zawisza Sulechów 3:0 (25:13, 27:25, 25:14) i 1:3 (25:20, 20:25, 24:26, 18:25).

Akademia Pomorska Czarni: Klein, Dydak, Korczak, Ilukowicz, Janowczyk (tylko w sobotę), Przybyszewska, Miklasińska, Cupisz, Połeć, Kolesińska (tylko w sobotę), Bydołek.
Inne wyniki, o miejsca 1-4, Murowana Goślina - Pałac II Bydgoszcz 3:1 i 3:1, Joker Mekro Świecie - ChTPS Chodzież 3:2 i 3:0.

O miejsca 5-8: mecze Calisia Kalisz - PTPS II Piła odbędą się 20 i 21 lutego.