MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Pomorska rozpoczęła rewitalizację budynku byłej stołówki

RED
Krzysztof Piotrkowski
Pochodząca jeszcze z czasów niemieckich była wojskowa stołówka, która przez lata szpeciła campus akademicki przy ul. Kozietulskiego w Słupsku, wreszcie ma zmienić wygląd i odzyskać blask, bo Akademia Pomorska rozpoczęła rewitalizację obiektu, łącząc ją ze zmianą jego funkcji.

Prace mogły się rozpocząć, bo uczelnia ma już źródło finansowania zaplanowanych robót, które wstępnie oszacowana na 12,5 miliona złotych. Aż 10 milionów złotych pochodzi z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ich pozyskanie trwała blisko 10 lat W rezultacie dawna stołówka wojskowa ma się stać nowoczesną salę audytoryjną, która będzie mogła pomieścić 400 osób. Będzie znacznie większa od tych, które obecnie posiada uczelnia. Nowy obiekt ma służyć nie tylko na potrzeby akademickie, ale również do rozmaitych działań kulturalnych, takich jak imprezy muzyczne i teatralne. Ponieważ obiekt jest zabytkowy, wszystkie prace odbywają się pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków. Inwestycja ma być ukończona w 2021 roku.

Dziesięć milionów złotych na wielofunkcyjną aulę Akademii Pomorskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza