Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja Bezpieczne wakacje z motocyklistami i ratownikami w Kamnicy

Sylwia Lis
Sylwia Lis
To była naprawdę udana impreza. Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe Gryf z Miastka zorganizowało dla dzieci w Kamnicy akcję "Bezpieczne wakacje".
To była naprawdę udana impreza. Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe Gryf z Miastka zorganizowało dla dzieci w Kamnicy akcję "Bezpieczne wakacje". Dariusz Jawor
To była naprawdę udana impreza. Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe Gryf z Miastka zorganizowało dla dzieci w Kamnicy akcję "Bezpieczne wakacje".

Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe Gryf z Miastka przy współpracy z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, PSB Mrówka Miastko, Komendy Policji w Bytowie oraz Komisariatu Policji w Miastku, zorganizowało akcję "Bezpieczne wakacje" dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kamnicy. W tym dniu dla dzieci zorganizowano mnóstwo atrakcji, a najważniejszym przesłaniem było bezpieczeństwo i zdrowie podczas nadchodzących wakacji.

Bezpieczne wakacje

- W okresie wakacyjnym dużo dzieci nie wyjedzie na kolonie czy obozy - mówi Dawid Łaszcz, oficer prasowy bytowskiej policji. - Pozostaną w domach. Niektóre z nich codziennie, przez długi czas będą przebywały same. Mając na uwadze ich dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić dziecko przed niebezpieczeństwem. Naucz swoje dzieci, aby podczas Twojej nieobecności w domu nikomu nie otwierały drzwi (odwiedziny nieznajomych, krewnych, posłańców z pracy, a także innym dzieciom). Zwracaj uwagę na sposób przechowywania kluczy od mieszkania, którymi dysponuje dziecko (najlepiej jest, gdy są przechowywane w szczelnie zamkniętej kieszeni a nie na sznurku na szyi lub pod słomianką). Zapewnij dziecku bezpieczną zabawę w dom - zamontuj w drzwiach mocne zamki, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie instalacji gazowej i elektrycznej oraz urządzeń, które są do nich podłączone. Poproś sąsiadów, aby zwracali uwagę na obcych. Jeśli masz telefon, zadzwoń o różnych porach i porozmawiaj z dzieckiem. Schowaj przed nim wszystkie lekarstwa. Nie ujawniaj swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów.
I jak dodaje: w domu, obok telefonu, powinna znajdować się kartka z odnotowanymi numerami telefonów do pracy: mamy, taty lub bliskich członków rodziny (np. dziadkowie). Warto również wskazać numery do: policji, pogotowia ratunkowego i gazowego, straży pożarnej.
W okresie wakacji dużo dzieci korzysta z różnych kąpielisk.
- Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem - dodaje rzecznik. - Większość utonięć czy też innych tragedii związanych z nieodpowiednim zachowaniem nad wodą, jest rezultatem lekkomyślności zarówno kąpiących się jak i ich opiekunów dlatego: kąp się w tylko w miejscach odpowiednio organizowanych, oznakowanych i pod opieką dorosłych,
nie wchodź do wody wbrew zakazom ratownika, oraz w czasie kiedy wywieszona jest czerwona flaga, nie wchodź do wody bezpośrednio po obfitym posiłku czy też dłuższym opalaniu, w czasie kąpieli nie krzycz i dla zabawy nie wzywaj pomocy jeśli faktycznie nie jest Ci potrzebna, przed wejściem do wody skorzystaj z natrysku, a jeśli go nie ma, to ochłódź całe ciało wodą, przed każdym pierwszym skokiem do wody sprawdź jej głębokość i w miarę możliwości dno, przy użytkowaniu sprzętu wodnego ( kajak, rower wodny, skuter itp. ) należy bezwzględnie zaopatrzyć się w kapok.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza