AP Czarni Słupsk - ChTPS Chodzież 2:3 - opis meczu

Z drugiej strony siatki blokuje Magda Bydołek, z prawej Joanna Cupisz.
Z drugiej strony siatki blokuje Magda Bydołek, z prawej Joanna Cupisz. Fot. Łukasz Capar
Siatkówka - Był moment, że pozostało nam spakować walizki - skomentowała Dagmara Grajczak, trenerka ChTPS Chodzież, sytuację, gdy jej zespół przegrywał w Słupsku z AP Czarni 0:2. Wygrał jednak 3:2.

Jeszcze raz siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk potwierdziły, że w meczach w II lidze z ich udziałem nudzić się nie sposób. Ale obstawiać wynik u bukmacherów też nie warto, bo można stracić fortunę. Przed spotkaniem mało kto dawał słupszczankom szansę na wygraną.

Podopieczne Marka Majewskiego regularnie przegrywają z zespołami z czołówki, także na swoim parkiecie. Tymczasem po dwóch setach sobotniego meczu w Słupsku można było być wniebowziętym. Akademia Pomorska Czarni prowadziła 2:0 z ChTPS Chodzież i była na najlepszej drodze do zwycięstwa z trzecim zespołem w tabeli. Fakt, siatkówka jest taką dyscypliną, że tutaj nawet przegrywając 0:2 w setach i 0:24 w trzecim, jeszcze można wygrać całe spotkanie, ale w Słupsku wyglądało na to, że los raczej będzie łaskawy.

Niestety, tylko się wydawało. - W końcu przestaliśmy popełniać własne błędy - dodaje Grajczak.
- ChTPS wyczuło nasze problemy z przyjęciem zagrywki. Zaczęło się bombardowanie libero Moniki Kwiatkowskiej. To przyniosło efekt - komentuje Marek Majewski, słupski trener.

Odbiór piłki i przyjęcie zagrywki od początku sezonu są słabą stroną słupszczanek. ChTPS, bardzo doświadczona i ułożona drużyna, zaczęło to wykorzystywać. Efektem tego było wyrównanie stanu na 2:2 w setach, przy czym czwarty trwał krótko. Skończyło się na kuriozalnym 10:25.

W tie-breaku, piątym secie, oba zespoły grały punkt za punkt. Było tak do stanu 12:12. Wtedy nastąpiły kolejne dwa szkolne błędy słupszczanek. Zrobiło się 12:14 i niestety, nie mógł już się odwrócić bieg wydarzeń.

Słupszczanki przegrały, mimo dzielnej postawy w pierwszych setach, w których wynik ułożył się zaskakująco po ich myśli. W pierwszym szybko objęły prowadzenie, ale przy stanie 23:16 zatrzymały się. Wygrały go dopiero 26:24. W drugim grały bardzo fajną siatkówkę. - Aż się miło oglądało - komentuje słupski szkoleniowiec.

Może na rewelacyjną postawę zawodniczek z hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów miała wpływ obecność klubu kibica, który po raz pierwszy w tym sezonie gorąco dopingował zawodniczki.

- Swoją drogą i ja, i dziewczyny bardzo jesteśmy za to wdzięczni. Aż się inaczej gra, w takiej atmosferze - podsumował trener.

W zespole akademiczek dwie zawodniczki grały na antybiotykach: Katarzyna Połeć i Elżbieta Klein. Mogło mieć to wpływ na ich postawę. Połeć nie uczestniczyła w ostatnich treningach.

Akademia Pomorska Czarni Słupsk - ChTPS Chodzież 2:3 (26:24, 25:17, 18:25, 10:25, 12:15).
Skład Akademii Pomorskiej Czarni: Elżbieta Klein, Izabela Miklasińska, Sylwia Korczak, Katarzyna Połeć, Magdalena Bydołek, Joanna Cupisz, Monika Kwiatkowska - libero.
Na zmiany wchodziły: Dorota Dydak, Sara Ilukowicz, Dominika Janowczyk, Karolina Przybyszewska, Małgorzata Kolesińska.
Inne wyniki spotkań w czternastej kolejce: Zawisza Sulechów - Pałac II Bydgoszcz 0:3, PTPS II Piła - Calisia Kalisz 3:0, Joker Mekro Świecie - Espol Police 3:0.

9. Zawisza Sulechów 13 5 11:36
Legenda: M - rozegrane spotkania, P - punkty zdobyte, SZ - sety zdobyte, SS - sety stracone.