MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Artyści Ziemi Słupskiej wystąpią w koncercie charytatywnym dla wileńskich sierot

Zbigniew Marecki
7 marca (sobota) w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się koncert rozrywkowy "Dar serca w tańcu i piosence". Będzie to koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla polskich sierot z Domu Dziecka w Wilnie.

Na apel organizatorów do koncertu zgłosiły się prawie wszystkie najbardziej znane zespoły Słupska i powiatu. Nie ma możliwości wszystkich zmieścić w jednym koncercie, więc być może drugi odbędzie się jesienią. Mamy już potwierdzenie, że 7 marca o godz. 17 w słupskiej filharmonii wystąpią znane i lubiane zespoły oraz soliści: Wojskowy Zespół Wokalny WIARUSY, Zespół Taneczny Młodzieżowego Domu Kultury PLĄS, bardzo lubiana Alina Poźlewicz zaśpiewa polskie i rosyjskie przeboje,a chór Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy AleBabki zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego bogatego repertuaru. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca "Pomorzacy" z gminy Ustka, laureat Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej i wielu innych nagród, którego członkowie dają gwarancję wysokiego poziomu tańca i piosenki. Na koniec publiczność zobaczy i usłyszy Kapelę z Gminy Damnica, która posiada już ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym. W dorobku ma już dwie nagrane płyty i przygotowuje materiał na trzecią. Grzegorz Gurłacz i jego zespół to w pełni profesjonalna kapela. W przedsięwzięcie zaangażował się także Ruben Silva, dyrektor Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica.

- W maju ubiegłego roku na jednym z koncertów gościliśmy grupę dzieci. Jak się później okazało, byli to wychowankowie Domu Dziecka w z Wilna. Jestem poruszony losem tych osieroconych dzieci i czuję się w obowiązku każdemu z nich podać pomocną dłoń. Dlatego Filharmonia jest współorganizatorem pięknego koncertu charytatywnego - mówi Ruben Silva.

Jednym z organizatorów koncertu jest natomiast Marian Boratyński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna.

- Od 30 lat staramy się wspomagać dzieci z domów dziecka w Wilnie. Większość wychowanków z tych organizacji pochodzi z polskich rodzin. To piękne i wzruszające, że dzieci te zachowały polską mowę i dalej uczą się języka swoich rodziców. Równocześnie to bardzo smutne, że te małe i biedne, sieroce serduszka są pozbawione rodzinnego ciepła. Kiedy możemy - to ich odwiedzamy. Kiedy możemy - to ich do nas zapraszamy. Koncert 7 marca będzie jedną z form naszej wspólnej pomocy dla wileńskich sierot - wyjaśnia.

Z kolei Mariusz Smoliński, dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej, kolejny współorganizator imprezy dodaje:

-Koncert "Dar serca w tańcu i piosence" odbędzie się w sobotę 7 marca o godzinie 17 w sali słupskiej filharmonii. Z uwagi na wzniosły, charyzmatyczny cel wszystkie zespoły i soliści wystąpią bezpłatnie. Na koncert nie ma bezpłatnych wejściówek. Wszystkich zapraszamy i wszyscy kupują bilety w ten sposób wspomagając naszą akcję.

Bilety na koncert już są do nabycia w kasach filharmonii oraz sekretariacie Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna w Słupsku, al. Sienkiewicza 19.

Rozmowa z Rubenem Silvą, dyrektorem Orkiestry Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza