Astra coraz wyżej

W meczu z drużyną KATS ALPAT Gdynia siatkarze Astry Ustronie Morskie bardzo dobrze grali blokiem. Fot. Przemysław Gryń
Siatkówka. II liga mężczyzn. W 9. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi siatkarze Astry Ustronie Morskie pokonali w kołobrzeskiej hali Milenium KATS ALPAT Gdynia 3:1 (25:22, 25:22, 19:25, 25:13). Dzięki zwycięstwu Astra awansowała z szóstego na czwarte miejsce w tabeli.

Do połowy pierwszego seta żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie większej przewagi punktowej. Dopiero pod koniec tej partii drużyna z Ustronia Morskiego uzyskała prowadzenie 22:20, a później 24:21 i za drugim setbolem pokonała KATS ALPAT. W drugiej partii początkowo lepsze wrażenie sprawiali gdynianie, którzy uzyskali czteropunktowe prowadzenie (7:3). Nie trwało to jednak zbyt długo, gdyż po kilku minutach na tablicy był już remis 8:8. Od tego momentu ponownie gra się wyrównała, a w końcówce seta bardziej skuteczni byli siatkarze Astry. Do trzeciej partii zespół z Gdyni przystąpił bardziej zmobilizowany i zaczął "punktować" gospodarzy. Astra przegrywała 1:5, 5:9, 11:15. W tym momencie w zespole z Ustronia Morskiego na zagrywkę wszedł Aleksander Burzyński i nastąpiła poprawa gry. Astra doprowadziła do remisu 15:15, ale jak się później okazało był to chwilowy zryw. Po kolejnych pięciu akcjach gdynianie ponownie "odjechali" rywalom (15:20) i do końca partii kontrolowali grę. W czwartym secie nastąpiło odwrócenie ról i od początku Astra uzyskała przewagę (7:2). Wprawdzie gościom udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów (9:11), ale później siedem punktów z rzędu zdobyli gospodarze. Astra prowadząc 18:9 "pozwoliła" gdynianom na zdobycie jeszcze czterech punktów.
Astra Ustronie Morskie: Bas, Stachura, Legień, Dobek, Piotrowski, Subel, Tarka (libero), Burzyński, Grzesiowski, Dydak, Czachorowski.

Wyniki 9. kolejki:

Astra Ustronie Morskie - KATS ALPAT Gdynia 3:1, Progres Września - Orzeł Międzyrzecz 0:3, Stal Grudziądz - Joker Piła 1:3, Ikar Legnica - AZS Gwardia Gubin/Zielona Góra 1:3.