Asysta Dawida Korta w reprezentacji Polski U-20

res
pixabay.com
Dawid Kort, zawodnik Druteksu-Bytovii Bytów, wystąpił w kolejnym spotkaniu reprezentacji Polski U-20. Tym razem wybiegł na boisko w podstawowym składzie przeciwko Szwajcarii. 20-latek w 38. minucie popisał się ładnym podaniem do Michała Nalepy, który strzelił bramkę na 1:1.

Tuż po przerwie zawodnik Drutex-Bytovii miał udział również przy drugim golu dla naszej kadry. „Korcik” piętką podał do Smuczyńskiego, a ten prostopadłym podaniem obsłużył Angielskiego. Gracz Piasta Gliwice wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie. Kort boisko opuścił w 68. minucie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3. Kilka dni temu Polacy na wyjeździe zremisowali 2:2 z Włochami. Obydwa spotkania odbyły się w ramach Turnieju Czterech Narodów.