"Bawmy się bezpiecznie i wesoło". Sportowe lato ze SOSiR(zdjęcia)

Organizator
Organizator
Ponad 50 dzieci i młodzieży, podopiecznych świetlic środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, rywalizowało na kompleksie kąpieliska im. Józefa Trendla w Wakacyjnych zawodach kajakowych.
Spływ KajakowySpływ Kajakowy

Zawody kajakowe

Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat oraz 14-16 lat.

- Dla wielu dzieci był to pierwszy start w kajaku. Było bardzo dużo emocji, brak umiejętności zawodnicy nadrabiali ambicją. Zmagali się nie tylko z przeciwnikami, ale przede wszystkim z własną tremą - mówi Józef Konecki ze Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W najmłodszej grupie wiekowej najszybszy był Sebastian Labbuda przed Kordianem Kamińskim i Mateuszem Litwinienko. W grupie wiekowej 11-13 lat wygrała Dominika Biel. Po zaciętej walce w najstarszej grupie pierwsze miejsce zajął Sebastian Ostrowski.

W klasyfikacji grup zorganizowanych Świetlica Środowiskowa nr 3 wygrała w dwóch młodszych kategoriach wiekowych, natomiast Świetlica Środowiskowa nr 2 okazała się najlepsza w kategorii młodzieżowej.