Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Bezpłatny pakiet badań laboratoryjnych, EKG spoczynkowe, elektrokardiograficzną próbę wysiłkową, badanie echo-2D, zajęcia z aktywności fizycznej, indywidualne konsultacje z psychologiem, fizjoterapeutą, rehabilitantem, dietetykiem, kardiologiem i pielęgniarką to wszystko za darmo otrzymają pacjenci, którzy zgłoszą się do programu rehabilitacji kardiologicznej w słupskim szpitalu.

Jeżeli masz problem z nadciśnieniem lub chorobą układu krążenia, to ten program jest właśnie dla ciebie. Dodatkowym warunkiem jest wiek - program skierowany jest dla osób aktywnych zawodowo do 65. roku życia zameldowanych na terenie województwa pomorskiego.

O to, jakie schorzenia kwalifikują do udziału w programie, zapytaliśmy Paulinę Szwed, koordynatora programu i opiekuna pacjenta. - Do udziału w programie zapraszamy wszystkie osoby z chorobami układu krążenia, czyli z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, chorobą naczyń obwodowych, przewlekłą niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, miażdżycą, z wrodzoną czy nabytą wadą serca- mówi Paulina Szwed. - To także program dla osób po incydencie, czyli np. po udarze mózgu, zawale serca, rewaskularyzacji naczyń obwodowych bądź amputacji z przyczyn naczyniowych, czy po dekompensacji niewydolności serca.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w programie? - Jeżeli mamy stwierdzone któreś ze schorzeń układu krążenia, wystarczy wziąć od lekarza pierwszego kontaktu, lub innego lekarza sprawującego opiekę zaświadczenie lekarskie z informacją o rodzaju schorzenia. Jeśli pacjent jest po incydencie, wystarczy karta informacyjna leczenia szpitalnego. Z takim zaświadczeniem lub kartą należy zgłosić się do mnie - mówi Paulina Szwed.

Pacjent zakwalifikowany do programu może liczyć na szereg badań.
- Gwarantujemy komplet badań laboratoryjnych, w tym CRP, lipidogram, badanie ogólne moczu, morfologia krwi, stężenie kwasu moczowego, stężenie glukozy, a także EKG spoczynkowe, elektrokardiograficzną próbę wysiłkową. Badania zostaną wykonane na początku oraz na zakończenie trwania programu, aby ocenić, czy rehabilitacja odniosła skutek - informuje Paulina Szwed.
Oprócz badań pacjent będzie miał od 16 do 30 sesji terapeutycznych (trwających max. 90 min.), które w zależności od indywidualnego planu przygotowanego dla danego pacjenta składać będą się z różnych elementów: zajęć aktywności fizycznej, spotkań z psychologiem, fizjoterapeutą, rehabilitantem, dietetykiem, kardiologiem oraz z pielęgniarką.

W ramach sesji przewidziano także szkolenie z rodzinami osób objętych programem podczas pierwszego spotkania z fizjoterapeutą, kiedy to przedstawi indywidualny plan rehabilitacji.

Kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna zmniejsza umieralność z przyczyn sercowo-naczyniowych. Z danych epidemiologicznych wynika, że choroby serca są pierwszą co do częstości przyczyną zgonów mieszkańców woj. pomorskiego.
Aby wziąć udział w programie należy skontaktować się z Pauliną Szwed, dzwoniąc na numer 509 575 216.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza