Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteka w Kobylnicy już otwarta. Pierwszego dnia przyszła rekordowa liczba czytelników

mara
GBP Kobylnica/Facebbok
Po 55 dniach zamrożenia spowodowanego epidemią koronawirusa, Gminna Biblioteka Publiczna i jej filie znowu zaprosiły do siebie czytelników. Mimo sanitarnych obostrzeń, 6 maja drzwi się nie zamykały.

- Wracamy do normalności. To wprawdzie nowa normalność, z wieloma ograniczeniami, ale najważniejsze, że dziś byli z nami Nasi Wspaniali Czytelnicy. Kochani, dajecie nam tyle siły, radości i motywacji, że jesteśmy w stanie góry przenosić. Góry książek oczywiście - ogłosili pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy na swoim profilu na Facebooku.

Pierwszego dnia funkcjonowania, czyli 6 maja, bibliotekę w Kobylnicy i jej filie odwiedziło 169 osób (był to rekord dziennych odwiedzin". Wypożyczono 455 książek.

- Wszyscy bardzo się cieszyli, że znowu mogą do nas przychodzić, my także - bo już ze smutkiem popatrywaliśmy na nowości książkowe, czekając, kiedy wreszcie będziemy mogli je udostępniać - mówi Renata Sztabnik, dyrektor GBP w Kobylnicy. - Jedna z pań mówiła, że kiedy byliśmy zamknięci, majątek wydała na książki, bo bez nich nie wyobraża sobie życia. Tak to już jest, że bardziej docenia się coś, co na jakiś czas się straciło. Wróciliśmy do pracy ze zdwojoną energią. Nasi czytelnicy ze zrozumieniem przyjęli ograniczenia związane z epidemią i każdy się stosuje do nowych zasad.

Nowe zasady wypożyczeń w GBP w Kobylnicy i jej filiach

Do odwołania biblioteka pracuje wyłącznie w zakresie zwrotów oraz wypożyczeń na zewnątrz. Nie organizuje się spotkań, imprez, warsztatów itp. Nie udostępnia się czasopism, stanowisk komputerowych oraz zbiorów na miejscu.

Uwaga! W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, czytelnik nie może być wpuszczony na teren obiektu.

Przed przyjściem do biblioteki należy umówić wizytę poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. a) Biblioteka w Kobylnicy, [email protected] lub tel. 59 848 59 46 b) Filia w Sycewicach: [email protected] c) Filia w Kwakowie: [email protected] d) Filia we Wrzącej: filiawrzą[email protected].

Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek. W bibliotece utworzona jest Strefa Czytelnika, w której może znajdować się max. 1 osoba. Pierwszeństwo posiadają osoby które mają umówiony termin.

Osoby nieumówione będą mogły być obsłużone tylko w przypadku braku kolejki. W przypadku kolejki obowiązkowe jest zachowanie minimum 2-metrowego odstępu.

Przed wejściem do biblioteki Czytelnik powinien umyć ręce mydłem antybakteryjnym w pomieszczeniu łazienki. DEZYNFEKCJA RĄK I POSIADANIE MASECZKI JEST OBOWIĄZKOWE. W miarę możliwości powinien być wyposażony w rękawiczki jednorazowe.

PROCEDURA ZWROTU

1. Czytelnik wymienia tytuł i okazuje bibliotekarzowi zwracane książki. Bibliotekarz po kolei zdejmuje z konta czytelniczego. Czytelnik pozostawia książki na blacie lub samodzielnie odkłada je do przygotowanego kartonu.

2. Wypożyczanie odbywa się poprzez bibliotekarza, który zdejmuje książki z półki, dokonuje elektronicznego wypożyczenia na koncie czytelniczym a następnie wydaje książki czytelnikowi.

3. Zaleca się wcześniejsze przygotowanie przez Czytelnika listy książek do wypożyczenia i przesłanie do biblioteki przed odwiedzinami.

4. Zwracane książki poddane są 7-dniowej kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE: Rekordziści w czytaniu książek. Biblioteka nagrodziła najlepszych czytelników

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza