Bieg na dychę z hakiem w Ustce [WYNIKI, zdjęcia, wideo]

Krzysztof NiekraszZaktualizowano
W sobotę odbyła się Ustecka Dziesiątka z Hakiem - IX Bieg Leśno-Plażowy w ramach Grand Prix Ustki „Rozbiegana Ustka na fali”. Start i meta miał miejsce w okolicach Traktu Solidarności. Łukasz Capar
Nie zanotowano niespodzianek w Ustce. Dychę najszybciej pokonali faworyci, którzy skasowali po 500 zł za zwycięstwo. Zwyciężyli Tadeusz Zblewski i Ewelina Paprocka.

Ustecka Dziesiątka z Hakiem - IX Bieg Leśno-Plażowy w ramach Grand Prix Ustki „Rozbiegana Ustka na fali” to popularna impreza, w której wystartowało 152 uczestników. Od razu dodajmy, że wszyscy ukończyli rywalizację. Sobotnie bieganie odbywało się w bardzo upalnych warunkach. Od pierwszych metrów na czoło stawki wysunęli się faworyci. W najlepszej dyspozycji był Tadeusz Zblewski (Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk), który wygrał bieg.

Zwycięzca przebiegł dystans ponad dziesięciu kilometrów w czasie 36.03 min. Drugi był Henadz Verkhavodkin (Białoruś) - 36.21 min. Jako trzeci przybiegł na metę ustczanin Piotr Drwal - 36.40 min. Poza podium na kolejnych pozycjach uplasowali się: 4. Krzysztof Rudnik (Krępa Słupska) - 39.36 min, 5. Łukasz Wirkus (zmienił barwy klubowe i Talex Borysław Borzytuchom zamienił na LKB im. Braci Petk) - 39.40 min, 6. Piotr Smalec (Gdańsk ) - 40.45 min.

Z kobiet w najwyższej formie była Ewelina Paprocka. Biegaczka z Obliwic zajęła pierwszą lokatę. Czas triumfatorki to 42.05 min. Za Paprocką na kolejnych miejscach były: 2. Antonina Wirkus (MKL Szczecinek) - 42.36 min, 3. Joanna Terefenko (Jantar Ustka) -44.57 min, 4. Lucyna Kuklińska- Nurkowska (Jantar) - 49.02 min, 5. Liliana Pardej (Batalion Ochrony Bazy Redzikowo) - 50.57 min.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Materiał oryginalny: Bieg na dychę z hakiem w Ustce [WYNIKI, zdjęcia, wideo] - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.