Biskup poświęcił Okno Życia w Słupsku (wideo, zdjęcia)

  Biskup poświęcił Okno Życia w Słupsku (wideo, zdjęcia)

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Życzę, aby to okno nigdy nie było potrzebne, aby wszystkie dzieci znalazły najpiękniejsze okno, jakim jest serce matki - mówił ks. biskup Krzysztof Zadarko podczas uroczystości poświęcenia Okna Życia, która w niedzielę przed południem odbyła się przy wejściu do SOR w słupskim szpitalu.


  Okno Życia jest wspólnym przedsięwzięciem członków Fundacji Przyjaciele Życia i kierownictwa słupskiego szpitala. Fundacja zaproponowała i sfinansuje jego utworzenie, a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Korczaka w Słupsku zapewni opiekę nad nim.
  Zabiegi o zrealizowanie tej idei trwały trzy lata. Okno Życia ma służyć matkom, które urodziły dziecko, ale z różnych powodów nie chcą się nim zajmować. W tym miejscu będą mogły anonimowo powierzyć opiekę nad nim innym osobom.

  Zobacz także: W Słupsku powstaje Okno Życia (wideo)

  - Nawet jeśli to okienko w ciągu stu lat przyda się raz, to uznamy, że nasze przybycie na jego otwarcie było celowe. Pamiętamy bowiem, że kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat - mówił podczas uroczystości przed szpitalem Ryszard Stus, jego dyrektor.

  W uroczystości uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Byli wśród nich członkowie fundacji Przyjaciele Życia, księża, wiceprezydent Słupska Andrzej Kaczmarczyk, pacjenci szpitala i zainteresowani słupszczanie. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali Okno Życia, otwierane od zewnątrz i wewnątrz, z kolorowym miejscem dla dziecka w środku.

  Uroczystość była częścią Święta Życia i IV Marszu Życia, które odbędzie się dzisiaj (niedziela) w Słupsku.

  Tymczasem GUS poinformował, że w Słupsku przyrost naturalny jest ujemny. Wynosi - 2.215. W 2013 roku w mieście odnotowano 776 narodzin przy 979 zgonach. W miastach jest tylko gorzej w Sopocie: - 4.79. Indeks ten oznacza różnicę między liczbą urodzeń żywych i liczbą zgonów w danym okresie na 1000 mieszkańców.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (52)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (52) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone