Borowiec: z Sycewice po mistrzostwo Europy

Piotr Borowiec został mistrzem Europy.
Piotr Borowiec został mistrzem Europy. Archiwum Piotra Borowca
Piotr Borowiec, zawodnik z Sycewic, został mistrzostwa Europy w crossmintonie.

Zmagania zakończyły się we Francji, w Gouesnou. Crossminton to dyscyplina, która dawniej nazywała się speedbadminton. Jest połączeniem dyscyplin rakietkowych: badmintona, tenisa ziemnego i squasha. Zawodnik z Sycewic zdobył kolejny medal mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii KO 50.
W finale Borowiec pokonał innego Polaka Bogdana Mieżyńskiego 2:0 (16:11, 16:13). Najtrudniej przyszło mu pokonać w ćwierćfinale reprezentanta Niemiec Ulricha Burkhardta, potrzebował do tego trzech setów. Wpierwszej partii przegrał 14:16, w kolejnych jednak zwyciężył 16:10 i 16:13. W półfinale zawodnik z Sycewice pokonał reprezentanta gospodarzy Francuza Patrica Boisa 2:0 (16:11, 16:11).
Borowiec występował jeszcze w deblu z Przemysławem Drymlakiem, ale odpadli na poziomie ćwierćfinałów.
Mieszkaniec Sycewic w zeszłym roku zdobył m.in. tytuł mistrza Polski,został także mistrzem świata w Berlinie. - Chciałbym złożyć szczególne podziękowania dla firmy M&S Okna i Drzwi, Klubu Radnych Nasza Gmina Kobylnica, Piotra Świdzińskiego, Stanisława Popiela, Alicji Poddębniak. Patronat nad startem objął Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski - opowiada o tych, którzy pomogli w wyjeździe Piotr Borowiec.