Brązowe medale dla SP nr 8 w Słupsku

sxc.hu
Trzecią pozycję zajęły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 8 ze Słupska w finałach województwa pomorskiego w minisiatkówce dziewcząt. Impreza odbyła się w Pelplinie. sxc.hu

W grupie eliminacyjnej Szkoła Podstawowa nr 8 przegrała ze Szkołą Podstawową nr 4 ze Starogardu Gdańskiego 1:2 (21:25, 25:17, 5:15). Następnie pokonała 2:0 (25:18, 25:9) Szkołę Podstawową nr 6 Kwidzyn. Ósemka po zajęciu drugiego miejsca w grupie walczyła o brązowy medal.

W meczu o trzecią pozycję w województwie SP 8 Słupsk pokonała Szkołę Podstawową nr 9 z Rumi 2:1 (21:25, 25:14, 15:12). W finale SP 4 Starogard Gdański pokonała SP 48 Gdańsk 2:1 (23:25, 25:12, 15:7).

Klasyfikacja końcowa zmagań województwa pomorskiego: 1. SP 4 Starogard Gdański, 2. SP 48 Gdańsk, 3. SP 8 Słupsk, 4. SP 9 Rumia, 5. SP 6 Kwidzyn, 6. SP 1 Pelplin.

Mistrz Słupska i trzeci zespół województwa pomorskiego, SP nr 8, występował w składzie: Karolina Cybulska, Dominika Kamińska, Aleksandra Kmieć, Aleksandra Kowalczyk, Maria Majewska, Natalia Michalak, Emilia Murawiejko, Nikola Szostak, Marta Ścibor, Kinga Torym, Klaudia Torym, Weronika Żylińska.

Trenerem zespołu jest Marek Ledeman.

Zanim dziewczęta z SP 8 dotarły do finału, wygrały zmagania w mistrzostwach Słupska w olimpiadzie młodzieży, a następnie półfinał z udziałem udziałem SP 2 Ustka, SP Borowy Młyn, SP Debrzno.