Budowa nowego schroniska dla zwierząt. Zakończono...

  Budowa nowego schroniska dla zwierząt. Zakończono konsultacje [wideo]

  maz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zakończono konsultacje w sprawie budowy schroniska dla zwierząt w Słupsku.
  Słupski magistrat poinformował w poniedziałek, że zakończył konsultacje w sprawie budowy nowej siedziby schroniska dla zwierząt. Być może we wrześniu zostanie wydane nowe pozwolenie na budowę.

  Schronisko dla Zwierząt w Słupsku od lat funkcjonuje na nieruchomości przy ul. Portowej. Od lat także mówi się o konieczności jego przeniesienia na teren bardziej oddalony od drogi, gdzie bezdomne psy i koty mogłyby czekać na nowych właścicieli w znacznie lepszych warunkach.

  W związku z tym w mieście podejmowano rozmaite działania i tworzono kilka projektów, które z różnych powodów długo nie były realizowane. Tym razem jednak wiele wskazuje na to, że wreszcie zapowiedzi staną się ciałem.

  Wg informacji z początku roku realizacją tej inwestycji ma się zająć z wybrana w drodze przetargu firma Proinvest Partner z Gdańska, która miała zbudować za niecałe 6 milionów złotych nowe schronisko dla zwierząt.

  - Pomysł jest nadal aktualny, ale po konsultacjach z zainteresowanymi stronami zgodziliśmy się, że na terenie przy ul. Sportowej, w pobliżu słupskiej oczyszczalni ścieków, zbudujemy jeszcze jeden pawilon dla zwierząt. To powoduje, że przewidywany koszt inwestycji wzrośnie do 6,8 miliona złotych - zapowiada wiceprezydent Marek Biernacki.

  Nowa siedziba schroniska, która ma być oddana do użytku w 2019 roku, ma zaspokoić potrzeby Słupska i okolicznych gmin w związku z wygospodarowaniem właściwie przygotowanych pomieszczeń i terenów spacerowych dla bezdomnych psów i kotów.

  - Tam będziemy mieli także spory zapas terenu, więc gdyby schronisko w przyszłości trzeba było rozbudować, będzie to możliwe - zapewnia wiceprezydent Biernacki .

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo