MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komandor Ronel C. Reyes nowym dowódcą Naval Support Facility w Redzikowie

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
W środę, 13 grudnia, w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej w Redzikowie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa. Obowiązki od dotychczasowego dowódcy komandora Johna R. Bartaka przejął komandor Ronel C. Reyes (pierwsze z lewej)
W środę, 13 grudnia, w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej w Redzikowie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa. Obowiązki od dotychczasowego dowódcy komandora Johna R. Bartaka przejął komandor Ronel C. Reyes (pierwsze z lewej) KMP Słupsk
W środę, 13 grudnia, w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej w Redzikowie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa. Obowiązki od dotychczasowego dowódcy komandora Johna R. Bartaka przejął komandor Ronel C. Reyes.

W środę, 13 grudnia, w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej w Redzikowie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa. Obowiązki od dotychczasowego dowódcy komandora Johna R. Bartaka przejął komandor Ronel C. Reyes. Udział w uroczystości wziął Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Mariusz Mejer, który kilka dni wcześniej w słupskiej jednostce Policji podziękował ówczesnemu dowódcy za współpracę, a także przywitał jego następcę.

- Wczoraj na terenie jednostki wojskowej w Redzikowie odbyło się przekazanie dowództwa w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie. W uroczystości udział wziął Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Mariusz Mejer, który 5 grudnia gościł w słupskiej jednostce Policji dotychczasowego dowódcę komandora Michaela A. Smitha oraz jego następcę komandora Ronela C. Reyesa. Spotkanie ukierunkowane było na wzajemne podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym - mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Przez najbliższe 12 miesięcy Jednostką Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie będzie dowodził komandor Ronel C. Reyes.

Kim jest?

Kapitan Ronel Reyes pochodzi z San Diego w Kalifornii. Wstąpił do Marynarki Wojennej w 1994 roku i uczęszczał do Szkoły Przygotowawczej Akademii Marynarki Wojennej w Newport, RI. Jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych z 1999 r., a tytuł magistra inżyniera systemów uzyskał w Szkole Podyplomowej Marynarki Wojennej.

Na morzu jego pierwsza podróż odbyła się na pokładzie USS Nassau (LHA 4), gdzie służył jako oficer Centrum Informacji Bojowej i zastępca asystenta ds. kontroli uszkodzeń. Podczas swojej podróży wysłano go na Morze Śródziemne i do Zatoki Perskiej, aby wesprzeć operacje Enduring Freedom i Iraqi Freedom. Pełnił funkcję oficera operacyjnego na USS Rueben James (FFG 57) rozmieszczanym na zachodnim Pacyfiku w celu wsparcia operacji JTF-515 i Połączonej Grupy Zadaniowej ds. Operacji Specjalnych – Filipiny (JSOTF-P) oraz różnych ćwiczeń wielonarodowych, w tym Rim of the Pacific (RIMPAC). ) 2008. Podlegał dowódcy 31 Eskadry Niszczycieli (CDS 31) jako oficer ds. systemów bojowych, gdzie brał udział w rozmieszczeniu w ramach współpracy w zakresie gotowości i szkolenia na wodzie (CARAT). Na pokładzie USS Peleliu (LHA 5) służył jako asystent ds. kontroli uszkodzeń i został wysłany na zachodni Pacyfik w celu wsparcia operacji wysuniętych sił morskich w Japonii.

Na lądzie pełnił funkcję oficera wykonawczego i dowódcy Gwardii Ceremonialnej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Po odbyciu służby dowodzenia pełnił funkcję właściciela projektu przydziałów, urlopów i podróży oraz zastępcy dyrektora Działu Zarządzania Dystrybucją (PERS-45) w Marynarce Wojennej Dowództwo Personalne. Pełnił funkcję oficera projektu i kierownika opracowywania scenariuszy w Połączonym Centrum Wojennym Dowództwa Sojuszniczego NATO ds. Transformacji w Stavanger w Norwegii. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora ds. zasięgu i różnorodności w Dowództwie Rekrutacji Marynarki Wojennej.

W maju 2022 roku objął obowiązki szefa sztabu Dowództwa Rekrutacji Marynarki Wojennej. Jego odznaczenia obejmują Medal za Zasługi w Obronności, Medal Zasłużonej Służby, Medal Pochwały Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej oraz różne nagrody kampanii i jednostek. Ponadto był laureatem nagrody RADM Herbert E. Schondland Award za doskonałość w kontroli uszkodzeń.

(Źródło www.cnrc.navy.mil)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza