MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa OMT trwa. Zobaczcie zdjęcia powstającej trasy z Żukowa, Pępowa i Przyjaźni

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jak postępuje budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej? Wyczekiwana trasa nabiera kształtów, ale jeszcze wiele przed nami. Planowo inwestycja ma być zakończona wiosną przyszłego roku. Na ten moment możemy jednak zobaczyć powstałe już fragmenty drogi.

Praca wre przy budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Na niektórych odcinkach już coraz wyraźniej widać fragmenty wyczekiwanej drogi, łączącej Trasę Kaszubską z Południową Obwodnicą Gdańska.

Przede wszystkim w pełnej krasie ujrzeć można już estakadę nad drogą krajową nr 7 za Żukowem. Zarysowują się też kształty wiaduktów w Pępowie i Przyjaźni. Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka tych obiektów!

Kiedy powstaną poszczególne fragmenty OMT?

Przypomnijmy, że Obwodnica Metropolitalna powstaje w dwóch etapach. Pierwszy to odcinek od Chwaszczyna (wraz z rozbudową tutejszego węzła i budową węzła w Miszewie) aż pod Żukowo. Za tę część odpowiada firma Budimex S.A., która jeszcze koniec listopada 2023 r. podkreślała, że wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet miejscami szybciej, niż zakładano. W końcówce ubiegłego roku bowiem północna część trasy miała być już gotowa w 60 proc. Termin wykonania to 19 kwietnia 2025 r., wiele jednak wciąż zależy od warunków atmosferycznych.

Drugi odcinek to fragment łączący już Żukowo z węzłem Gdańsk Południe. W ramach tej inwestycji wykonana zostanie również obwodnica samego Żukowa o długości ok. 7 km oraz węzły Żukowo i Lublewo. Tutaj wykonawcą jest konsorcjum firm MIRBUD S.A. (lider) i Kobylarnia S.A. Zakończenie robót zaś planowo ma nastąpić 16 marca 2025 r.

Wartość całkowita obu kontraktów to ponad 1,49 mld zł.

Docelowo OMT będzie miała około 39 km długości i umożliwi przejazd od strony autostrady A1 oraz S7 w kierunku zachodnim i północnym województwa pomorskiego, wyprowadzając ruch tranzytowy na dalsze odcinki trasy S6 w kierunku Lęborka, Słupska i Koszalina.

ZOBACZ TEŻ:
Budowa OMT w Pępowie - utrudnienia w ruchu przez dwa miesiące!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Budowa OMT trwa. Zobaczcie zdjęcia powstającej trasy z Żukowa, Pępowa i Przyjaźni - Dziennik Bałtycki

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza