Calisia Kalisz - Drutex-Bytovia Bytów 2:2 (2:0)

Paweł Sikorski
archiwum
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali nam piłkarze Drutexu Bytovii podczas sobotniego spotkania z Calisią. Mecz na stadionie w Kaliszu zakończył się remisem 2:2.

Dwie połowy i dwa różne oblicza ekipy Waldemara Walkusza. W pierwszych 45 minutach bytowianie praktycznie nie istnieli na boisku. Brakowało im pomysłu na grę, a ich akcje ofensywne były bardzo niemrawe.

Bramki dla gospodarzy były tylko kwestią czasu. Pierwsza z nich padła w 21. minucie. Po błędzie w kryciu Dziubek stanął sam na sam z Gostomskim i z ostrego kąta umieścił piłkę między słupkami.

7 minut później było już 2:0. Fatalnie zachował się w tej sytuacji Szmidke, który nabił jednego z graczy Calisii. Piłkę w dziecinny sposób zabrał mu Taras Maksymov i nie dał szans Gostomskiemu na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie drużyna z Kaszub przebudziła się. W 60. minucie sygnał do ataku dał Łapigrowski, który główkował w słupek. Potrzeba było jednak jeszcze kwadransa, aby zdobyć kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Szałek wrzucił piłkę głową za kołnierz Ludwikowskiemu. Z linii bramkowej próbował ją jeszcze wybić Kotwica, ale zabrakło mu kilku centymetrów.

KLIKNIJ TUTAJ BY PRZECZYTAĆ RELACJĘ LIVE Z MECZU CALISIA - BYTOVIA

Nadzieje w sercach kibiców Bytovii odżyły. Nie na darmo! Już 2 minuty później Michał Szałek zapracował sobie na tytuł bohatera meczu. Retlewski urwał się prawym skrzydłem i zagrał w pole karne właśnie do niepilnowanego Szałka. Ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W ostatnich 10. minutach Bytovia urządziła prawdziwe oblężenie bramki Ludwikowskiego, jednak były golkiper Widzewa Łódź nie pozwolił już sobie wbić futbolówki do bramki. Tym samym mecz zakończył sie remisem 2:2 i do Bytowa wraca 1 punkt.

Calisia Kalisz - Drutex Bytovia Bytów 2:2 (2:0)
Dziubek 21., Maksymov 28. - M. Szałek 76., 78.