MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto Konstytucji 3 Maja w Miastku. Przemarsz i uroczystości pod Pomnikiem Narodu Polskiego

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Uroczystą mszą w kościele Miłosierdzia Bożego w Miastku rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Po mszy, poczty sztandarowe i mieszkańcy przeszli pod Pomnik Narodu Polskiego.
Uroczystą mszą w kościele Miłosierdzia Bożego w Miastku rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Po mszy, poczty sztandarowe i mieszkańcy przeszli pod Pomnik Narodu Polskiego. Michał Zarychta
Uroczystą mszą w kościele Miłosierdzia Bożego w Miastku rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Po mszy, poczty sztandarowe i mieszkańcy przeszli pod Pomnik Narodu Polskiego.

3 maja obchodziliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej fundamentem, na którym wyrosła dojrzała polska demokracja. Jak co roku, bogate uroczystości odbyły się w Miastku.

Przemarsz pod pomnik Narodu Polskiego

Mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Miastku rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Po mszy, poczty sztandarowe i mieszkańcy, prowadzeni przez orkiestrę dętą z Kępic, przeszli pod Pomnik Narodu Polskiego, gdzie odśpiewano hymn narodowy.

Potem nastąpiło przemówienie Witolda Zajsta, obecnego burmistrza Miastka. Na koniec delegacje między innymi leśników, samorządowców i harcerzy złożyły pod pomnikiem wieńce i kwiaty.

Wystawa Miastko w obiektywie

Podczas uroczystości wystąpili również soliści z PMDK w Miastku. Następnie uczestnicy obejrzeli wystawę fotograficzną pod tytułem "Miastko w obiektywie", którą przygotowano w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Bolesława Chrobrego.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza