MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 9.07.2023?

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Tweet papieża Franciszka z 9.07.2023: „Dziś obchodzimy Niedzielę Morza – poświęconą tym, którzy pracują na statkach, w portach i w środowisku morskim. Modlę się za nich i ich rodziny, jak też dziękuję osobom, które chronią morze przed różnymi formami zanieczyszczenia. #NiedzielaMorza. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Dziś obchodzimy Niedzielę Morza – poświęconą tym, którzy pracują na statkach, w portach i w środowisku morskim. Modlę się za nich i ich rodziny, jak też dziękuję osobom, które chronią morze przed różnymi formami zanieczyszczenia. #NiedzielaMorza


Z bólem dowiedziałem się, że znów przelano krew w Ziemi Świętej. Wyrażam nadzieję, aby władze izraelskie oraz te palestyńskie mogły zacząć na nowo bezpośredni dialog w celu zakończenia spirali przemocy i otwarcia dróg pojednania, a także pokoju.


Maluczcy to ci, którzy jak dzieci czują się potrzebującymi i nie są samowystarczalni, są otwarci na Boga i dają się zadziwić Jego dziełami. Potrafią odczytywać Jego znaki, podziwiać cuda Jego miłości! #Ewangeliazdnia (Mt 11,25)


#MódlmysięWspólnie, aby katolicy postawili w centrum swojego życia celebrację Eucharystii, która przemienia ludzkie relacje i otwiera nas na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami. #IntencjeModlitewne #ClickToPray https://t.co/JPigsEIc9f


Prorok jest żywym znakiem wskazującym innym Boga, odbiciem światła Chrystusa na drodze braci, tym, kto pomaga bliźnim czytać rzeczywistość w kluczu działania Ducha Św., rozumieć Boże plany i dostosowywać się do nich. #Angelus


Oto chrześcijańskie proroctwo: na zło odpowiadać dobrem, na nienawiść miłością, na podziały pojednaniem. Wiara przekształca rzeczywistość od wewnątrz.


Święte kobiety i święci mężczyźni nie mają łatwiejszego życia niż inni; w rzeczywistości często napotykają sprzeciw. Ale dzięki modlitwie podsycają płomień swojej wiary, tak jak się to robi z oliwą do lamp. I tak idą naprzód z wiarą i nadzieją.


Właśnie podążając za Panem, uczymy się poznawać Go każdego dnia; to stając się Jego uczniami i przyjmując Jego Słowo, stajemy się Jego przyjaciółmi i doświadczamy Jego miłości, która nas przemienia. #ŚwięciPiotriPaweł
https://t.co/wT8Fvfvgnp


Edukacja nie polega na napełnianiu głowy ideami, ale na towarzyszeniu i zachęcaniu uczniów na drodze ludzkiego i duchowego wzrostu, pokazując im, jak przyjaźń z Jezusem Zmartwychwstałym poszerza serce i czyni życie bardziej ludzkim. #AudiencjaGeneralna


Bóg z radością spogląda na tych, którzy służą potrzebującym. Tak rośnie dobro, w prostocie rąk i serc wyciągniętych ku innym, w odwadze małych kroków, by w imię Jezusa zbliżyć się do najsłabszych.


Zatrzymajmy horror tortur! Rzeczą konieczną jest, by wspólnota międzynarodowa postawiła godność osoby ponad wszystkim i bezzwłocznie zaangażowała się w zniesienie tortur i zapewnienie wsparcia ofiarom.


Trwanie w wierności temu, co się liczy kosztuje; kosztuje pójście pod prąd, bycie zepchniętym na boczny tor przez tych, którzy „podążają za falą”. Ale to nie ma znaczenia, mówi Jezus: ważne jest, aby nie roztrwonić największego dobra: życia. Jedynie to nas powinno przerażać.


Tajemnicą życia #świętych jest zażyłość i zaufanie do Boga, który w nich wzrasta i pomaga z większą łatwością rozeznać to, co jest Mu miłe. Ta bliskość pokonuje lęk i wątpliwości, że Jego wola nie służy naszemu dobru.


Artysta przypomina nam wszystkim, że wymiar, w którym się poruszamy, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi, jest wymiarem Ducha. Sztuka jest jak żagiel, który jest wypełniony Duchem i popycha nas na przód.


Jedną z rzeczy, które zbliżają sztukę do wiary, jest to, że trochę przeszkadza. Sztuka i wiara nie mogą pozostawić rzeczy takimi, jakimi są: zmieniają je, przekształcają, poruszają.


Sianie dobra niesie z sobą dobro: wnosi w nasze życie tchnienie bezinteresowności i upodabnia nas do Boga.


Dziś wspominamy św. Alojzego Gonzagę, patrona młodzieży katolickiej, młodzieńca pełnego miłości do Boga i bliźniego. Umarł bardzo młodo w Rzymie, bo opiekował się chorymi na dżumę. Jego wstawiennictwu zawierzam młodzież całego świata.


Myśląc o Chrystusie obecnym w tak wielu zdesperowanych ludziach uciekających przed konfliktami i zmianami klimatycznymi, musimy stawić czoła problemowi ich przyjęcia, bez wymówek i opóźnień. Zajmijmy się tym razem, ponieważ konsekwencje dotykają wszystkich. #WithRefugees


(2) Ofiarom przemocy seksualnej w konfliktach, każdemu skrzywdzonemu dziecku i dorosłemu mówię: choć sprawcy przemocy traktują was jak przedmioty, Pan widzi waszą godność i powtarza wam: „drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” (Iz 43,4).


(1) Wykorzystanie przemocy seksualnej jako broni w wojnie jest niestety czymś powszechnym. Trzeba potępić tę haniebną zbrodnię i nigdy nie przestawać mówić: „nie” dla wojny, „nie” dla przemocy.


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat
Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 9.07.2023? - Portal i.pl

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza