Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ćwiczenia na klatę w domu i na siłowni. 5 najbardziej efektywnych ćwiczeń

red
Dziennik Zachodni
Jakie wykonywać ćwiczenia na klatkę piersiową aby były one najbardziej efektywne? Zobaczcie TOP 5 najlepszych naszym zdaniem ćwiczeń rozwijających mięśnie klatki piersiowej.

Trening mięśni klatki piersiowej to najbardziej popularne zajęcie w każdej siłowni na świecie. Trzeba się starać przełamywać rutynę ćwiczeń, bo tylko w ten sposób można osiągnąć naprawdę duże efekty. Organizm szybko przyzwyczaja się do tej samej aktywności, a konieczne jest pobudzanie do pracy wszystkich włókien mięśniowych, stosując różne kombinacje ćwiczeń. Większość ćwiczących zapytana o swoje ulubione ćwiczenie siłowe, na pierwszym miejscu wymienia wyciskanie sztangi na mięśnie klatki.

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej [TOP 5 ćwiczeń na klatę]

1. Wyciskanie sztangi z martwego punktu

To ćwiczenie zdecydowanie poprawi Twoją siłę i eksplozywność w dolnej fazie wyciskania. Rozpoczęcie ruchu z tzw. martwego punktu oznacza, że musisz włożyć więcej siły, by podnieść sztangę.

Ustaw haki na takiej wysokości, aby sztanga znajdowała się kilkanaście cm na klatka piersiową. Energicznym ruchem wypchnij sztangę, a następnie ponownie odłóż na haki, rozluźnij ręce i wykonaj kolejne powtórzenie.

2. Naprzemienne pompki na podeście

Naprzemienne pompki na podeście to niemal idealne ćwiczenie na rozgrzewkę przed ciężkim treningiem. Rozpoczynamy tak jak z klasycznymi pompkami. Należy wykonywać synchroniczne odpychanie z jednoczesną zmianą rąk. Na początek dobrze będzie jeśli wykonamy 3 serie po 10 powtórzeń.

3. Wyciskanie hantli leżąc

Wyciskanie hantli leżąc jest jednym z najlepszych ćwiczeń aby skutecznie rozbudować mięśnie klatki piersiowej. Dzięki użyciu hantli poszerza nam się zakres ruchu, co bezpośrednio zwiększa aktywność mięśnia piersiowego większego.

4. Pompki na piłkach lekarskich

Ciekawą wersją ćwiczeń na klatkę piersiową jest ta z piłkami lekarskimi. Wykonujemy je z pozycji wyjściowej pompki klasycznej, jednak podczas odepchnięcia lądujemy dłońmi na piłkach lekarskich i to na nich się opieramy. To ćwiczenie polecane jest albo na początku treningu albo na jego końcu. Jeśli ruch wydaje się być za łatwy, to utrzymujemy krótkie przerwy pomiędzy seriami.

5. Dipy Szwedzkie pompki

Chwytamy poręcze przyrządu do wykonywania ćwiczeń, ramiona utrzymujemy wyprostowane. Nogi mogą być zaplecione, ważne, aby nie dotykały podłoża. Opuszczamy tułów wychylając klatkę piersiową a łokcie rozchylamy na zewnątrz. Brodę podciągamy do klatki piersiowej - poziom barków powinien przekroczyć podczas ruchu linię stawów łokciowych. Wdech należy wykonać podczas opuszczania tułowia. Wydech natomiast podczas wyprostu ramion unosząc tułów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza