CYBERSEC CEE EXPO & FORUM 2024 – spotkanie członków CISO #Poland i przedstawicieli sektora ochrony informacji

Artykuł sponsorowany Instytut Kościuszki
W Krakowie spotkają się szefowie cyberbezpieczeństwa (CISO) największych polskich i europejskich firm, by dyskutować i dzielić się doświadczeniem z zakresu zwalczania cyberzagrożeń. Spotkanie, będące pod patronatem fundacji CISO #Poland, odbędzie się podczas 19. edycji Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, w dniach 19-20 czerwca.

Przyszłość cyberbezpieczeństwa – rola CISO

W ramach tegorocznej konferencji CYBERSEC zorganizowane zostanie spotkanie przedstawicieli fundacji CISO #Poland, zrzeszającej ponad 200 liderów cyberbezpieczeństwa zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Poza poruszeniem tematu ochrony informacji i danych, uczestnicy spotkania mogą spodziewać się paneli poświęconych cyberbezpieczeństwu w transporcie, przełomowych osiągnięć w zakresie komputerów kwantowych oraz kwestii prawnych regulacji sztucznej inteligencji w ramach Unii Europejskiej. Wydarzenie uświetnią swoją obecnością wybitni eksperci z branży, na czele z dr inż. Andrzejem Bartosiewiczem – prezesem Fundacji CISO #Poland, dr Andrzejem Kochanem - dyrektorem Ośrodka Certyfikacji Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Łukaszem Wojewodą – szefem Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji.

CISO (Chief Information Security Officer) czyli szef bezpieczeństwa informacji, to najwyższy rangą specjalista ds. cyberbezpieczeństwa w organizacji. Jego zadaniem jest nadzorowanie i ochrona danych, identyfikacja zagrożeń i reakcja na nie. Sektor prywatny jest obok sektora publicznego i wojskowego najczęstszym celem cyberataków– niestety jak pokazują badania jest on najbardziej podatny i wrażliwy na cyberzagrożenia. W obliczu coraz częstszego naruszania bezpieczeństwa danych oraz nowych regulacji, wymuszających ciągłą adaptację firm, rola CISO staje się kluczowa dla efektywności cyberbezpeiczeństwa każdej z nich.

Wśród uczestników CYBERSEC pojawią się m.in. Despina Spanou – Szefowa gabinetu wiceprezydenta Komisji Europejskiego Margirtisa Schinasa, Luigi Rebuffi – Sekretarz generalny Europejskiej Organizacji Cyberbezpeiczeństwa (ECSO), szef Europejskiej Sieci Cyberbezpieczeństwa i Centrum Kompetencji Luca Tagliaretti, badacz i pracownik naukowy Uniwersytetu w Oksfordzie prof Paul Timmers. Obecni będą również przedstawiciele polskich władz, na czele z wicepremierem i ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gawkowskim oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Dariuszem Standerskim.

Rejestracja i bezpłatne bilety Rejestracji na Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC dokonać można na stronie wydarzenia. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach konferencji, przewidziana została ograniczona pula bezpłatnych biletów dla przedstawicieli administracji publicznej, samorządów, służb mundurowych, sektora naukowego, NGO i studentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: CYBERSEC CEE EXPO & FORUM 2024 – spotkanie członków CISO #Poland i przedstawicieli sektora ochrony informacji - Gazeta Krakowska

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza