Czternaste zwycięstwo kadetów Energa Markos Słupsk z GAK II Gdynia na zakończenie rozgrywek

Mariusz Surowiec
Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy agresywną obroną wymuszali straty przeciwników. Dzięki szybkim atakom zdobywali punkty i w 12 minucie meczu prowadzili 31:9.

I choć koszykarze z Gdyni poprawili swoją grę oraz starali się dotrzymywać kroku słupszczanom, to wynik meczu w połowie wyraźnie wskazywał, kto dyktuje warunki na parkiecie (I 22:9, II 20:19). Po przerwie słupszczanie nadal byli skupieni na grze i nie odpuszczali żadnego punktu, rzadko przegrywając w pojedynkach 1x1 (III 25:18). Ostatecznie drużyna Energa Markos wygrała 79:63 (IV 12:17) i zakończyła sezon na trzecim miejscu w rozgrywkach ligi kadetów U15. Tym samym podopieczni Daniela Orzechowskiego awansowali do finału strefowego, który odbędzie się w Słupsku w dniach 20-21 marzec 2021 roku. Drużyna zmierzy się z zawodnikami z klubów: Maximusem Gdynia, Trójeczka Olsztyn oraz JAR Elbląg. Walka będzie toczyć się o dwa miejsca premiowane awansem do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski kadetów 2021.
Wszystkie mecze strefowe będą transmitowane na żywo na FB na kanale Energa Basket Słupsk.